Читаєте зараз
Жоден Кинджал не досяг Києва з травня-2023: в ЗСУ пояснили, як збивають балістику 

Жоден Кинджал не досяг Києва з травня-2023: в ЗСУ пояснили, як збивають балістику 

Ilona Kivva
Автор:

Усі російські балістичні ракети Кинджал, що ворог запускав по столиці після отримання ЗРК Patriot, були успішно перехоплені, повідомив командир 96-ої зенітної ракетної бригади, полковник Повітряних сил ЗСУ Сергій Яременко.

«Коли ми працюємо проти балістики, для нас не важливо, чи це Кинджал Х-47М, чи Іскандер-М, чи 48Н [ракета до С-400], або Циркон, запущений з ракетного комплексу Бастіон. Для нас це в першу чергу балістична ціль. Уже потім аналітики, експерти на підставі певних характеристик, пошуку уламків ідентифікують, яка саме це була повітряна ціль. Жодна балістична ціль з початку травня 2023 року не досягла своєї цілі в межах столиці нашої країни. Понад 20 Кинджалів були запущені по Києву і всі – успішно перехоплені», — каже Яременко.

Водночас, за його словами, зменшення обстрілів ворогом Києва не пов’язане з тим, що Сили оборони ефективно відбивають атаки.

«Росія, маючи наявні засоби, визначає перелік об’єктів для удару. Можливо, в цей період її цікавлять інші об’єкти. Але періодично, звичайно, важливі державні об’єкти на Київщині, теж під впливом ударів противника. Ми готові щоденно, щосекунди у будь-який час доби до таких викликів», — каже командир бригади.

Patriot — американські зенітні ракетні комплекси великої дальності. Система протиповітряної оборони має по чотири ракети на пускову установку. Підготовка до стрільби займає 30 хвилин. 

Радіолокаційні станції (РЛС) системи здатні виявляти: 

  • винищувачі — на дальності 110-130 км;
  • бомбардувальники — 160-190 км;
  • ракети — 85-100 км (включно з балістичними та гіперзвуковими, наприклад, Кинджали та Х-22);
  • бойову частину ракети — 60-70 кілометрів.

«Такі цілі, як Кинджал та балістика, знищуються в автоматичному режимі. Включається кнопка і все, що летить, — він все буде знищувати. Радар засікає, і ракета летить назустріч падаючому Кинджалу. Але працює все, відповідно, під контролем людини», — пояснював принцип дії ЗРК ще у 2023 році тодішній речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій