'
Читаєте зараз
Жоден ще не був так близько. До Землі летить астероїд: в NASA розповіли про небезпеку

Жоден ще не був так близько. До Землі летить астероїд: в NASA розповіли про небезпеку

Yevheniia Kostina
  • 26-27 січня над південним краєм Південної Америки пронесеться небесне тіло, розміром з вантажівку.
  • Система оцінки небезпеки удару NASA під назвою Scout виключила можливість удару. Тож вразити планету і, відповідно, завдати шкоди астероїд не зможе.
  • Є невелка, але вірогідність падіння метеоритів.

Астероїд завдовжки до 8.5 метрів пролетить повз Землю в одному з найближчих подібних зіткнень, коли-небудь зареєстрованих. В NASA кажуть, що навіть якби небесне тіло підлетіло набагато ближче, більша його частина згоріла б в атмосфері, а більші шматки, можливо, впадуть у вигляді метеоритів.

Розповідаємо про космічну знахідку та про те, де дивитися пряму трансляцію.


2023 BU: де і коли побачити

Космічне агентство NASA попередило про нещодавно виявлений астероїд, який рухається навколо Сонця. Він пролетить на висоті 2200 миль (3600 км) над південним краєм Південної Америки о 19:27 за східним часом США 26 січня (12:27 за Гринвічем 27 січня), пише The Guardian.

«Система оцінки небезпеки удару NASA Scout швидко виключила можливість удару. Але незважаючи на дуже незначну кількість спостережень, ми все ж змогли передбачити, що астероїд надзвичайно близько підійде до Землі. Насправді це найближче зближення відомого навколоземного об’єкта, яке коли-небудь було зафіксовано», — сказав її розробник Давід Фарноккіа, інженер Лабораторії реактивного руху агентства в Пасадені.

Ввжається, що виявлений астероїд 2023 BU має діаметр від 11 футів (3.5 м) до 28 футів (8.5 м). Вперше його помітив астроном-любитель у Криму Геннадій Борисов, колишній український астроном, зрадник, співробітник Кримської станції Астрономічного інституту імені Штернберга МДУ. За кілька днів астрономи з усього світу провели десятки спостережень: це дозволило їм уточнити шлях астероїда. Він буде різко змінений гравітацією Землі під час його проходження. Замість того, щоб обертатися навколо Сонця кожні 359 днів, астероїд рухатиметься по овальній орбіті, яка триватиме 425 днів.

Читати більше новин в Telegram

Раніше Заборона розповідала про топ-5 найнебезпечніших для Землі астероїдів. Перший з них становитиме загрозу вже у 2057 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій