Журналістка видання Kyiv Post заявила про тиск Венедіктової та слуг народу
- Ексспівробтниця видання заявила, що генпрокурорка Ірина Венедіктова відкривала справи щодо власника газети.
- Власник Kyiv Post заперечив тиск з боку Офіса президента.
- Журналісти заявили про те, що власник видання Аднан Ківан чинив спротив спробі зберегти незалежність газети.
Колишня журналістка англомовного українського видання Kyiv Post Анна Миронюк заявила про те, що на ЗМІ тиснули народні депутати фракції «Слуга народу» та генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. Раніше власник видання оголосив про перезавантаження видання, журналісти назвали це ризиком щодо втручання в редакційну політику.
Заборона розповідає про те, що відбувається з відомим виданням та про можливий тиск з боку влади.
Заява про тиск з боку влади
Ексжурналістка Kyiv Post Анна Миронюк заявила про те, що на видання здійснювався тиск. За її словами, в листопаді 2020 року газета опублікувала критичний матеріал про Венедіктову, після якого генпрокурорка викликала до себе головного редактора видання Браяна Боннера. «Вона засуджувала критику на свою адресу і погрожувала піти до суду», — заявила журналістка.
За словами Миронюк, ситуацію тоді змогли залагодити. «Минув рік. Журналісти Kyiv Post знов опублікували матеріал, критичний, про перебіг реформ та про роботу генеральної прокурорки, де вони ставили під питання її ефективність. За словами Браяна, пані Венедіктова відкрила певні розслідування проти Аднана Ківана [власника видання], які вона потім закрила. Це я кажу зі слів Браяна Боннера. Пані Венедіктова мала можливість висловитися, вона публікувала колонки в нашій газеті. Для обох матеріалів ми направляли запити до генпрокуратури із проханням про інтерв’ю», — розповіла журналістка.
Миронюк додала, що після першого матеріалу видання пропонувало генпрокурорці провести окреме інтерв’ю та відповісти на критику.
Читати більше новин в Telegram«Вона цією можливістю не скористалася. Ми опинились у ситуації, коли тиск від влади був, він був на різних рівнях. Були певні депутати від «Слуги народу», які погрожували піти до суду після певних матеріалів. Цей тиск був, і я можу лише констатувати ситуацію», – сказала Миронюк.
Причини переформатування видання
8 листопада 2021 року власник англомовного видання Kyiv Post Аднан Ківан повідомив про тимчасове призупинення роботи редакції через перезавантаження медіа.
«Ми хочемо стати доступними для ширшої аудиторії і вже розпочали розширення штату. Тепер видання виходитиме не лише англійською мовою, а й українською, російською та арабською. У наших планах повне переформатування Kyiv Post на нову медійну платформу з якісним друкованим та відео контентом», — сказав він.
В той же день журналістка Анна Миронюк у Facebook написала, що «співробітники Kyiv Post прийшли на роботу, де дізналися, що їх звільнено». Вона зазначила, що заява Ківана заявляв про розширення видання стала несподіваною.
«Ця новина, а також призначення на керівну посаду людини, пов’язаної з власником, стали несподіванкою для редакції. Ми вбачали ризики в обраному форматі та розцінювали це, як втручання в редакційну політику. Спроба колективу зберегти незалежність Kyiv Post викликала супротив власника», — заявила Миронюк.
Колектив видання запропонував Ківану «продати газету або передати торговельну марку Kyiv Post до рук редакції». Той, за її словами, не погодився.
12 листопада 2021 року власник видання заявив, що не звільняв працівників, передає НВ. «Журналістів не звільнено. Я запропонував нового менеджера. Вони спочатку сказали так, потім сказали ні. Хто хоче, нехай продовжує роботу, хто не хоче — його право. Журналістів не звільнено, вони мають право залишитися», — пояснив власник Kyiv Post.
Колишні працівники видання заявили про запуск нового проєкту.
«Ми переходимо до запуску нового ЗМІ з 30 колишніми співробітниками Kyiv Post, щоб продовжити свою спадщину. Незалежна Kyiv Post може зникнути, але її команда згуртована і прагне продовжувати служити вам, нашій спільноті», — зазначили в повідомленні.
Нове ЗМІ очолить ексзаступниця головного редактора Kyiv Post Ольга Руденко.
Реакція Офісу президента
Вперше про тиск з боку влади на видання заявила головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва 8 листопада 2021 року.
«Неофіційні проблеми у редакції Kyiv Post з’явились кілька тижнів назад. І пов’язані вони з тиском Офісу президента на власника видання Аднана Ківана. Kyiv Post — основне джерело інформації про Україну для посольств та міжнародних організацій. Джерело, яке писало про вагнергейт, офшорний скандал, антикорупційні органи та реформи загалом. Комусь це напевне не дуже подобалось. І власнику це дали зрозуміти», — написала Мусаєва.
Аднан Ківан про тиск з боку ОП
Сам власник видання Аднан Ківан також заявив, що у Офісі президента не тиснули на видання, ані на нього особисто.
«Жодного тиску з боку Офісу президента на видання Kyiv Post і на Ківана Аднана не було. Дякувати Богу, в Україні сьогодні є свобода слова», — підкреслив Ківан.
У Зеленського прокоментували
Речник президента України Сергій Никифоров 8 листопада 2021 року оприлюднив на Facebook реакцію Офісу президента на закриття Kyiv Post.
«Що б не було причиною новин про KyivPost, сподіваємося, видання продовжить роботу. При цьому ми щиро та неприємно здивовані тим, як окремі політики та медійники заходилися безапеляційно винуватити в ситуації Офіс президента або навіть його особисто. Для нас сьогоднішні новини стали такою ж несподіванкою, як і для решти», — написав Никифоров.
Раніше Заборона повідомила про те, що народний депутат Гео Лерос отримав підозру за непристойний жест у бік президента України Володимира Зеленського.
Читати більше новин в Telegram