Читаєте зараз
Зірку «Шоу 70-х» визнали винним у зґвалтуванні: подробиці справи

Зірку «Шоу 70-х» визнали винним у зґвалтуванні: подробиці справи

Ilona Kivva
Автор:
  • Суд присяжних Лос-Анджелеса виніс Денні Мастерсону вирок у справі про зґвалтування трьох жінок.
  • Голлівудський актор і продюсер знявся у таких хітових проєктах як «Шоу 70-х», «Дракула 2000», «Без обличчя».
  • У справі фігурувала Церква саєнтології, прихильниками якої є том Круз і Джон Траволта.

Денні Мастерсону загрожує до 30 років за ґратами. Присяжні визнали його винним у двох епізодах зґвалтування, але термін ув’язнення має призначити суддя. Жертви стверджували, що чоловік накачував їх наркотиками, а щоб ті не зверталися у поліцію, погрожував через релігійну організацію.

Заборона розповідає про суд над голлівудським актором.


Денні Мастерсон: звинувачення 

Мастерсон був особливо популярним у кінці 1990-х — на початку 2000 років. Так, він знявся у таких хітових проєктах як «Шоу 70-х» (1998), «Дракула 2000» (2000), «Без обличчя» (1997) та «Чоловіки за роботою» (2012-2014).

Вперше його звинуватили в зґвалтуванні у 2017 році під час розпалу руху #MeToo — про це публічно заявили кілька жінок. Однак жодних позовів тоді висунуто не було, пише BBC

Пізніше за справу взявся департамент поліції Лос-Анджелеса. За три роки розслідування правоохоронці знайшли докази щодо п’яти фактів сексуального насилля, але у суд передали тільки три — по двох інших сплив термін давності. Перший процес відбувся у грудні 2022 року, але журі присяжних не змогло винести сирок, тому прокурори вирішили повторити розгляд. Цього разу суддя дозволив адвокатам представити нові докази, які були заборонені для першого.

Читати більше новин в Telegram

Жінки розповіли, що зґвалтування відбувалися в будинку Мастерсона в Голлівуді у 2001-2003 роках. Чоловік нібито накачував їх наркотиками перед сексуальним злочином.

Після тижневих обговорень 1 червня 2023 року суд присяжних визнав актора винним у двох із трьох епізодів. Щодо наркотиків, його визнали невинним, адже перевірити після стількох років не вдалося. 

Із залу суду Денні Мастерсона вивели у наручниках. Термін ув’язнення ще не призначили, але йому загрожує до 30 років за ґратами.

Церква саєнтології: як причетна до справи

Саєнтологія — релігійна течія, яка була заснована в 1950 роках Роном Хаббардом. В її основі лежить віра в те, що кожна людина має реактивний розум, який реагує на життєві травми, затуманюючи аналітичний розум і не даючи нам відчути реальність, пише CNN.

Сама церква заявляє, що у неї є 10 000 церков, місій і груп, які діють у 167 країнах світу, і щороку до них приєднується ще 4.4 млн людей, але експерти переконані, що в реальності ці цифри в рази менші. Серед послідовників течії багато знаменитостей, серед яких Том Круз, Джон Траволта, Елізабет Мосс.

У справі про зґвалтування релігійна організація також фігурувала. Річ у тім, що Денні Мастерсон, як і жінки, що стали його жертвами, були її парафіянинами.

Під час судового розгляду прокурори стверджували, що саєнтологічна церква допомогла приховати напади. Чи були долучені до справи конкретні факти, невідомо. Однак декілька жінок зізналися, що їм знадобилися роки, щоб заявити про злочин, оскільки офіційні особи церкви перешкоджали їм повідомляти поліцію. Так, одній із жертв Мастерсона нібито погрожували виключенням з церкви, якщо вона не підпише угоду про нерозголошення та не візьме компенсацію у розмірі $400 000.

«Церква вчила своїх жертв, що зґвалтування — це не зґвалтування. І вони самі винні у цьому. Тому не можна звертатися до правоохоронних органів», — розповіла заступниця окружного прокурора Аріель Енсон.

У релігійній організації звинувачення назвали обурливими і неправдивими.

Раніше Заборона розповідала про справу оскароносного режисера Пола Хаггіса. Проти нього щонайменше п’ять разів висували звинувачення у сексуальних домаганнях та зґвалтуванні, але тільки одне дійшло до суду.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій