'
Читаєте зараз
Злякався санкцій? Яхта Путіна раптово покинула води Німеччини

Злякався санкцій? Яхта Путіна раптово покинула води Німеччини

Markiian Oliiarnyk
Яхта Graceful
  • Яхта Graceful, що належить Володимиру Путіну, покинула порт Гамбурга, не дочекавшись завершення планового ремонту.
  • Ймовірно, перебазування судна до Калінінграда пов’язане із загрозою санкцій західних країн проти президента РФ.
  • Вартість яхти Путіна оцінюється у понад €87 мільйонів.

Трипалубна яхта президента Російської Федерації Володимира Путіна покинула порт Гамбурга і вирушила у напрямку Калінінграда. У Німеччині судно перебувало на плановому ремонті, однак його так і не завершили. Ймовірно, яхта змінила локацію, аби її не конфіскували у рамках санкцій, які країни Заходу обіцяють запровадити у разі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Заборона розповідає про перебазування розкішної яхти президента країни-агресора на тлі потенційних санкцій США та Британії проти Росії.


Яхту Володимира Путіна евакуювали з Гамбурга

Яхта Graceful, яка належить президентові Російської Федерації Володимиру Путіну, раптово покинула порт Гамбурга до завершення планового ремонту, пише Insider. Зазначається, що судно вирушило у напрямку Калінінграда. 

Наразі невідомо, чому саме яхту російського президента так поспішно перебазували. У німецькому виданні Bild припускають, що росіяни просто побоюються, що майно їхнього лідера можуть конфіскувати у рамках санкцій, які західні країни готові запровадити проти країни-агресора у разі повномасштабного вторгнення в Україну. Зокрема, деякі санкційні проєкти США та Британії передбачають запровадження санкцій проти активів російських еліт та особисто проти Путіна та його оточення.

У порту Гамбурга яхта Graceful пришвартувалася ще у вересні 2021 року. Німецькі корабели мали її відремонтувати і додати кілька модифікацій. За даними Boat International, на судні з’явилися два нові балкони у носовій частині і значно розширилася платформа для плавання.

Читати більше новин в Telegram

Graceful: що це за судно

Яхту Graceful почали будувати ще 2005 році на російському суднобудівному заводі «Севмаш», а доробили її на німецькій корабельні Blohm & Voss у Гамбурзі. Вперше вона була спущена на воду у 2014 році. Проєкт дизайну судна розробила британська агенція H2 Yacht Design. «Наш дизайн був цікавим: щось поза часом. Власник дуже впевнена у собі людина. Він знає, що йому подобається, і він не раб тенденцій», — розповів засновник дизайнерської студії Джонні Горсфілд.

Розкішна трипалубна яхта має довжину 82 метри і оснащена тренажерним залом, фортепіанним залом, спа-центром, бібліотекою та 15-метровим критим басейном, який можна перетворити на танцювальний майданчик. Всередині  яхти приміщення оздоблені фактурними елементами, обробленою шкірою, мармуром, чорним деревом та гобеленами. Судно розраховане на розміщення до 12 гостей і 14 членів екіпажу.

Орієнтовна вартість яхти Graceful оцінюється у понад €87 мільйонів (еквівалентно близько $100 мільйонів).

Раніше Заборона розповідала про те, що США уже готові ввести деякі санкції проти Росії, не чекаючи на повномасштабне вторгнення країни-агресора в Україну.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій