'
Читаєте зараз
Змії можуть отримувати задоволення від сексу: чому це революційне відкриття

Змії можуть отримувати задоволення від сексу: чому це революційне відкриття

Ilona Kivva
Автор:
  • Науковці довгий час вважали, що самки плазунів одні із небагатьох тварин у світі, що не мають клітора.
  • Твердження спростувало останнє наукове дослідження, яке довело, що у змій їх навіть два.
  • Самці стимулюють орган під час спарювання з самкою.

Австралійські вчені зробили відкриття, яке повністю перевернуло уявлення про розмноження змій. Виявилося, що плазуни не тільки мають необхідні статеві органи, а й здатні отримувати задоволення від спарювання.

Заборона розповідає про дослідження науковців.

У змій є клітор: відкриття науковців

Плазуни жіночого роду мають не один, а навіть два окремих клітори, які називаються гемікліторами. Це відкриття повністю перевертає уявлення про розмноження цих тварин, йдеться у статті, опублікованій у Proceedings of the Royal Society B. 

Органи розділені тканиною і приховані на нижній стороні хвоста плазуна. Раніше вважалося, що це пахучі залози або недорозвинені версії пенісів, однак нещодавнє дослідження повністю спростовує цю версію.

«Тепер, коли ми знаємо, що це тут, ми знаємо, як це виглядає, ми знаємо, що там є еректильна тканина з нервами — ми не можемо не подумати: чому б це не задля задоволення? Я думаю, що варто відкрити ці питання стосовно змій», — каже співавторка дослідження Дженна Кроу-Ріделл.

Читати більше новин в Telegram

Геміклітори вперше були описані у варанів у 1995 році, але автори визначили, що вони є значно меншими версіями геміпеніса. 

Плазуни отримують задоволення від сексу: висновки вчених 

Це відкриття дозволяє висунути нові теорії про зміїний секс, який може включати жіночу стимуляцію та задоволення. До цього часу вчені вважали, що секс змій — здебільшого примус. Такий висновок зробили під час спостереження за їхньою сексуальною поведінкою — самці зазвичай були досить агресивними, тоді як самки здавалися більш спокійними.

3D модель змії, червоним позначено геміклітор.

«Тепер, знайшовши клітор, ми можемо почати дивитися більше на спокушання та стимуляцію як на іншу форму того, що жінка має більше бажання та ймовірність заселяти чоловіка. Ми пишаємося тим, що можемо зробити свій внесок у це дослідження, особливо тому, що жіночі статеві органи всіх видів, на жаль, досі є табу», — сказала авторка дослідження Меган Фолвелл.

Також це дозволило інакше поглянути на так звані прелюдії змій. Так, самці часто обертаються навколо хвоста своєї партнерки, де розташований клітор, і пульсують.

Раніше Заборона розповідала про надважливе дослідження астрономів. Науковці знайшли поза нашою галактикою сліди хімічних речовин, що можуть бути залишками однієї з перших зірок у Всесвіті.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій