'
Читаєте зараз
ЗНО-2023 скасували: якою тоді буде вступна кампанія

ЗНО-2023 скасували: якою тоді буде вступна кампанія

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні вперше з моменту запровадження у 2008 році скасували зовнішнє незалежне оцінювання.
  • Міносвіти пропонує НМТ — спрощений варіант, складений на основі тестів для ЗНО.
  • Реєстрація для участі в мультипредметному тесті планується у квітні, а вступна кампанія має розпочатися традиційно у серпні.

В Україні випускники шкіл у 2023 році не складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Його замінить національний мультипредметний тест (НМТ), який включатиме завдання з української та іноземної мов, математики та історії. Однак для вступу у виші проходити його потрібно буде не всім.

Заборона розповідає про вступну кампанію у 2023 році.


Замість ЗНО випускники складатимуть удосконалений НМТ — МОН

У якості альтернативи зовнішньому незалежному оцінюванню у Міністерстві освіти і науки України пропонують мультипредметний тест. Однак його удосконалять порівняно з першим варіантом, що був складений для випускників 2022 року, заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. 

«ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення. Також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників, які тимчасово перебувають за кордоном», — пояснив Шкарлет.

Тест складатиметься з двох блоків:

Читати більше новин в Telegram
  • обов’язковий;
  • додатковий.

Обов’язковий блок включатиме чотири предмети, які є обов’язковими на ЗНО, а не три, як було у 2022 році: 

  • українська мова; 
  • математика; 
  • історія України;
  • іноземна мова (на вибір англійська, французька, німецька або іспанська).

Мультипредметний тест: правила та коли здавати у 2023 році

Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні-липні 2023 року. Буде основна та додаткова сесії. 

На тестування, які 2022 році, буде відведено 90 хвилин на українську мову, а після короткої перерви ще 90 хв на інші три предмети. Додатковий блок, а це тести з біології, фізики чи хімії на вибір, можна буде написати у окремий день. На це виділять 75 хвилин. Результати замінять бали з історії України або іноземною мови, залежно від того, який саме предмет не вимагають у виші.

Випускникам від 2020 року, які планують вступ до ВНЗ, складати НМТ необов’язково: можна використати результати ЗНО за 2020 чи 2021 роки або мультипредметного тесту за 2022 рік.

Раніше Заборона розповідала про заборону українським студентам закордонних ВНЗ виїжджати з країни, а також про те, які категорії чоловіків можуть перетинати кордон.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій