'
Читаєте зараз
Зняття презерватива під час сексу без згоди: що таке стелсинг і чому це злочин

Зняття презерватива під час сексу без згоди: що таке стелсинг і чому це злочин

Ilona Kivva
Автор:
  • Контрацептивний саботаж одного із партнерів називають стелсингом. Такі дії прирівнюють до різновиду сексуального насилля.
  • У Новій Зеландії, Німеччині та Швейцарії відмову від використання презерватива без погодження із партнером класифікують як злочин. 
  • В травні 2022 року у німецькому місті Білефельд жінку засудили до умовного терміну через те, що вона потайки від партнера проколола контрацептиви.

Стелсинг можна розглядати як злочин сексуального характеру, але на практиці такі дії довести важко. Попри відсутність законів, які могли б забезпечити покарання за такий вчинок, деякі західні держави все ж таки намагаюсь притягнути до відповідальності. Наприклад, у Нідерландах чоловіку присудили три місяці умовно і виплату компенсацію потерпілій.

Заборона розповідає про різновид сексуального насилля.


Стелсинг: що це таке

Зняття презерватива або навмисне пошкодження його під час сексу без погодження із партнером називають стелсингом (англійською мовою stealthing), пише New York Post.

Уперше про це явище заявив Єльський університет у 2017 році. Дослідження показало, що кількість статевих актів, де презерватив знімають без згоди партнера, зростає. Здебільшого від таких дій страждають жінки та геї. Вчені звернули увагу на онлайн-спільноту, яка вважала, що чоловік має право поширювати своє насіння і заохочувала їх приховувати такі дії від своїх партнерів. Університет прирівняв це явище до зґвалтування.

Кримінальна відповідальність у яких країнах стелсинг є злочином

В березні 2023 року окружний суд міста Дордрехт у Нідерландах ухвалив вирок для 28-річного чоловіка, який потайки від своєї партнерки зняв презерватив. Чоловіка засудили до трьох місяців умовного ув’язнення і зобов’язали виплатити постраждалій жінці 1000 євро як відшкодування збитків, повідомляє AP.

Читати більше новин в Telegram

«Своїми діями підозрюваний змусив потерпілу допустити з ним незахищений статевий звʼязок. Цим він обмежив її особисту свободу та зловживав довірою, яку вона до нього проявила», — зазначається в заяві суду.

За звинуваченням у зґвалтуванні чоловіка виправдали: на думку суду, секс усе ж таки відбувався за згодою жінки. Водночас чоловіка визнали винним у примусі до статевого акту без засобів контрацепції. Це перший подібний вирок у країні, оскільки в законодавстві Нідерландів стелсинг не розглядається як злочин. Але в інших західних країнах зняття презерватива без відома партнера кваліфікують як незаконні дії. Йдеться про Нову Зеландію, Німеччину та Швейцарію, зауважує NOS. 

Наприклад, у травні 2022 року, у німецькому місті Білефельд жінку засудили до умовних шести місяців, оскільки вона без відома свого партнера проколола презервативи. Пара познайомилась у соцмережі, між ними звʼязались сексуальні стосунки. Але згодом жінка вирішила завагітніти. Вона зізналась, у своїх діях та в тому, що таким чином намагалась маніпулювати своїм партнером.

У жовтні 2021 року Каліфорнія стала першим штатом США, який визнав незаконним стелсинг. Тобто для зняття презерватива необхідна чітка усна згода партнера або партнерки, інакше це вважатиметься злочином сексуального характеру, повідомляє AP. Щоправда, кримінального покарання за це не передбачено, але таке рішення дозволяє постраждалим подавати в суд і вимагати відшкодування. За словами експертів, стелсинг рідко переслідувався законом, оскільки факт злочину важко довести: чи це випадковість чи навмисні дії людини.

Раніше Заборона розповідала про рішення Франції закріпити право на аборт у своїй конституції. Каталізатором цього стало скандальне рішення Верховного суду США, який повернув кожному штату можливість самостійно ухвалити закон щодо заборони абортів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій