'
Читаєте зараз
Зоополіція в Україні: в уряді пояснили, чи це можливо

Зоополіція в Україні: в уряді пояснили, чи це можливо

Анастасія Могилевець

Кабінет міністрів України відхилив ідею створення в органах Національної поліції окремих підрозділів для захисту тварин від жорстокого поводження, йдеться на урядовому порталі.

Відповідну петицію оприлюднили 6 березня, вона набрала необхідні 25 000 голосів менш як за два дні. Ініціаторка Марина Суркова зазначала, що  правоохоронці необізнані щодо покарань за злочини проти тварин. У зверненні пропонували створити спеціалізований підрозділ зоополіції в її структурі Нацполіції.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль відповів, що правоохоронці уповноважені реагувати на заяви, складати протокол про адміністративне правопорушення або ж відкривати кримінальне провадження. Однак чинне законодавство не передбачає нагляд поліції за тим, чи дотримуються громадяни правил та умов утримання тварин вдома.

Кабмін зазначив, що протягом 2023 року поліцейські виявили понад 4.8 млн адміністративних правопорушень, з яких лише 0.1% стосувалися сфери захисту тварин. А з 369 000 кримінальних правопорушень лише 0.05% підпадали під цю категорію.

«На цей час органи та підрозділи поліції беруть активну участь в обороні України, у виконанні завдань територіальної оборони, забезпеченні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, що є першочерговим пріоритетом. Враховуючи наведене, вважаємо, що на сьогодні створення окремих підрозділів із захисту тварин від жорстокого поводження в органах Національної поліції є недоцільним», – йдеться на урядовому порталі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій