'
Читаєте зараз
ЗСУ дали випробувати мисливця на російські Іли і ЗРК: що за зброя

ЗСУ дали випробувати мисливця на російські Іли і ЗРК: що за зброя

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські виробники створили сучасну станцію радіоелектронної розвідки РПС-7 «Інгул».
  • Про установку відомо мало: вона має подібні характеристики з РТР «Кольчуга», яка може одночасно відстежувати до 200 цілей. Для нової техніки цей показник має бути меншим.
  • Установку передали українським захисникам для випробувань в умовах бойових дій. У разі успіху — поставлять на озброєння.

Під час тестувань українські воїни виявили за допомогою «Інгулу» ворожі Іл-20 та Іл-22, тактичну авіацію, а також засікли роботу російських систем ППО та навіть станції радіолокаційної розвідки. Це можуть бути не всі можливості техніки. 

Заборона розповідає про продукт українського ВПК.


РЕР «Інгул»: що відомо про техніку

В Україні створили перший зразок РПС-7 «Інгул». Це вітчизняна станція радіоелектронної розвідки (РЕР), призначена для виявлення ворожих радарів, системи протиповітряної оборони та літаків, розповів міністр оборони Олексій Резніков.

«Вона здатна виявляти ворожу техніку на великій відстані. Отримання цієї інформації критично важливе для нашої артилерії, яка веде полювання на російську військову техніку. Поки станція проходить тестування, після її можна буде офіційно поставити на озброєння, а згодом  і згодом – — закуповувати у рамках контракту», — зазначив очільник оборонного відомства.

Технічних характеристик уставки не розголошують, але заявлено, що вона компакта і легка, а також має схожі риси з іншою вітчизняною станцією радіорозвідки — «Кольчуга». Як пише Defense Express, це автоматизована станція для пасивної розвідки. У версії М радіус дії вглиб становить 600 км, а по лінії фронту — 150 кілометрів. Повітряні цілі, що летять на висоті до 10 км, вона засікає ще за 800 кілометрів. Одночасно може відстежувати до 200 одиниць.

Читати більше новин в Telegram
РЕР РПС-7 «Інгул». Скріншот: відео зі сторінки Oleksii Reznikov/Twitter

«Інгул» менша за «Кольчугу», тож і можливості у неї, ймовірно, менші. Остаточно їх визначать після випробувань — для тестів техніку передали українським захисникам. Так систему зможуть одразу випробувати в умовах реальних бойових дій.

Так, за допомогою РПС-7 вже вдалося виявити російські літаки радіоелектронної розвідки Іл-20 — їх помітили у небі над Азовським морем на відстані 250 кілометрів. Також засікли Іл-22, призначений для управління тактичною авіацією, неодноразово помічали і самі тактичні штурмовики та винищувачі. Крім цього, вдалося вловити сигнал від зенітних ракетних комплексів РФ «Тор», «Оса» (системи ППО) та навіть радіоелектронної станції «Зоопарк». Для перевірки місцеперебування наземної техніки відправляли безпілотники — вони підтвердили успішну роботу РЕР.

Раніше Заборона розповідала про європейські радіолокаційні станції COBRА, які передають Україні. Це потужна контрбатарейна техніка, яка дозволяє точно наводити зброю на ворожу артилерію. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій