ЗСУ з 2023 носитимуть лише українські броніки та шоломи. Чи це реально?
- У лютому 2022 року військові майже не мали захисту вітчизняного виробництва.
- Зараз майже всі компоненти для виробництва військового спорядження Україна виготовляє самостійно.
- Балістика виготовила бронежилет для жінок-військових, якому немає аналогів.
Українські виробники готові повністю забезпечувати ЗСУ бронежилетами та шоломами з 2023 року. Вже зараз виготовлене спорядження відповідає найвищим стандартам безпеки НАТО та навіть має деякі інновації.
Заборона розповідає про забезпечення спорядженням українських військових.
Виробництво військового одягу в Україні
На початку російського вторгнення ситуація з забезпеченням військового спорядження була критичною. Наприклад, на весь київський гарнізон був лише один шолом, розповів міністр оборони Олексій Резніков. Але станом на 17 листопада 2022 року Міністерство оборони забезпечило всі наявні потреби ЗСУ та створило резерв із понад 200 000 бронежилетів і 100 000 шоломів.
«Взимку 2022 року українські виробники бронежилетів були спроможні виготовити 3 000 — 5000 броні на місяць. Що абсолютно не відповідало запитам військових», — наголошує міністр. Завдяки допомозі закордонних партнерів та волонтерів, кількість спорядження української армії вдалося привести в норму.
Наступним кроком стане перегляд усіх наявних ДКРів (дослідно-конструкторських розробок), щоб залишити фінансування тільки тих, які дійсно зорієнтовані на результат.
Читати більше новин в TelegramЗ 2023 року українські військовослужбовці будуть забезпечуватися повністю з внутрішнього ринку, а імпорт стане точковим доповненням. Наразі українське виробництво створює спорядження зі створених в Україні сталевих і керамічних плит, тканини, фурнітури, спеціальних ниток. Лише один компонент поки що потрібно закупляти закордоном через відсутність відповідних технологій у хімічній промисловості.
Бронежилети та шоломи, які використовують ЗСУ
Для українських бійців за класом захисту ДСТУ поділяє бронежилети на шість класів, де перший клас – найменший, шостий – найвищий. Українські виробники мають змогу виготовляти всі. Зараз тестується інноваційний бронежилет 6-го класу захисту з керамічними плитами та технологією, яка знижує навантаження на спину і дозволяє одним рухом швидко скинути захист. Після запуску на українському ринку його планують навіть постачати за кордон. На шоломи ж український стандарт відрізняється від прийнятого у США — NIJ, чи НАТО — STANAG 2920 (протиосколкова стійкість), адже основним критерієм оцінки якості є клас захисту від куль.
Наразі в Україні виготовляють бронежилети та плити до них декілька компаній: ТОВ «Балістика», ТОВ «Велмет» та ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту». Шоломи виробляють UaRms та Українська броня.
Також серед інновацій, яким немає аналогів у світі, в української армії в спорядженні є бронежилет від Балістики, зроблений спеціально для жінок-військовослужбовців з урахуванням антропологічних особливостей. Після завершення циклу випробувань він піде у війська.
Раніше Заборона розповідала про надану Швецією та США зброю для ЗСУ. Вона здатна проривати лінії оборони ворога та навіть руйнувати укріплення.
Читати більше новин в Telegram