Читаєте зараз
ЗСУ змінили стратегію на зиму-2023: Залужний привідкрив деталі

ЗСУ змінили стратегію на зиму-2023: Залужний привідкрив деталі

Ilona Kivva
Автор:
  • РФ за період повномасштабного вторгнення вичерпала практичного всі ресурси, що були накопичені спеціально для нападу на Україну.
  • Росіяни з високою ймовірністю готують нові ресурси для посилення наступу.
  • Поповнення арсеналу боєприпасів та військ не допоможе РФ отримати перевагу у війні.

Українські захисники мають три головні цілі у лютому-березні 2023 року. Вони зосереджені на максимальному збереженні та накопиченні техніки та боєприпасів. Водночас потрібно посилити оборонні рубежі, щоб не допустити навіть незначного просування ворога.

Заборона розповідає про зміну стратегії ЗСУ зі слів генерала Валерія Залужного.

Головні завдання ЗСУ у лютому-березні 2022 року

Росіяни з високою ймовірністю готують нові ресурси для посилення наступу в Україні, розповів головнокомандувач Збройних сил України, член Ради національної безпеки і оборони України, генерал Валерій Залужний у великому інтерв’ю для The Economist.

«Боєприпаси готуються, не дуже, але все ж. Це вже не будуть ті ресурси, які могли бути за два роки припинення вогню. Так не буде. Це буде паршиво, і бойовий потенціал буде дуже-дуже низьким, навіть якщо в армію РФ залучать ще мільйон людей — це не принесе все одно бажаний результат», — каже Залужний.

Попри високоймовірний провал нового плану Росії, накопичення сил змусило ЗСУ також змінити стратегію ведення бойових дій. Українські захисники, за словами головнокомандувача, мають три головні завдання на зиму-весну 2023 року:

Читати більше новин в Telegram
  • утримати лінію оборони і не втратити позиції;

«Це важливо. Тому що я знаю, що звільнити території в десять-п’ятнадцять разів важче, ніж не здати. Тож наше завдання зараз — втриматися. Наше завдання – за допомогою наших партнерів дуже чітко відстежувати, що там відбувається, де вони готуються», — пояснив генерал.

  • підготовка до ймовірного посилення наступу РФ у лютому-березні 2023 року;

Ключова частина завдання, за словами Залужного, полягає у тому, аби створити резерви та навчитися вести війну з ново мобілізованими силами.

«Ми зробили всі розрахунки — скільки нам потрібно танків, артилерії і так далі. Це те, на чому кожен повинен зараз зосередитися — на накопиченні ресурсів для більш тривалих і важких боїв, які можуть початися наступного року. У нас достатньо людей, і я чітко бачу, що маю. Мені достатньо. Мені не потрібні ще сотні тисяч. Нам потрібні танки, потрібні БТР, БМП, боєприпаси», — зазначив військовий. 

  • протиракетна і протиповітряна оборона.

Посилення ППО України необхідне для збереження енергетичної інфраструктури. Також це дозволить не витрачати непризначену для збиття ворожих ракет і БПЛА техніку, а отже зберегти та накопичити боєприпаси.

Раніше Заборона розповідала про головні етапи підготовки до контрнаступів зі слів головнокомандувача Збройних сил України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій