'
Читаєте зараз
ЗСУ знищили «Новочеркасск» зі складу ЧФ РФ: що за корабель і як це вдалося

ЗСУ знищили «Новочеркасск» зі складу ЧФ РФ: що за корабель і як це вдалося

Ilona Kivva
Автор:

Близько 02:30 26 грудня тактична авіація Сил оборони України атакувала великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркасск» в районі Феодосії. По судну вдарили крилатими ракетами, доповіли у Повітряний силах ЗСУ.

«А флоту на Росії стає все менше! Цього разу услід за флагманом ЧФ РФ – крейсером ‘Москва’, прямує великий десантний корабель ‘Новочеркасск’.Дякую пілотам Повітряних Сил та усім причетним за філігранну роботу!» — написав командувач Повітряних сил Микола Олещук.

Пожежа внаслідок удару по кораблю ЧФ РФ у Феодосії, 26 грудня 2023 року, Крим, Україна. Фото: Роман Бочкала/Telegram

У РФ ураження корабля також підтвердили, але кажуть тільки про пошкодження. Там також заявили про нібито знищення під час протиповітряного бою двох українських Су-24, які здійснювали пуск ракет.

За даними ВМС ЗСУ, станом на ранок 26 грудня в Чорному та Азовському морі ворожі кораблі відсутні.

«Новочеркасск» належить до класу Ropucha, або проєкт 775. Він об’єднує десантні кораблі, які призначені для роботи в поєднанні з іншими бойовими елементами у форматі «бій з корабля на берег». Усі кораблі цього типу побудовані на верфі Stocznia Polnocna у польському Гданську ще під час холодної війни.

Судна мають невелику осадку, щоб краще проходити вбрід до берегової лінії та звільнити свій бойовий вантаж. Довжина корабля складає близько 112 м, а ширина — 15 метрів. Максимальна швидкість — 33.3 км/год. (18 вузлів), а радіус дії досягає 11 297 кілометрів.

У якості озброєння встановлено два двоствольні автоматичні гармати АК-257 57-мм калібру, а також 76-мм баштова гармата. Також судна оснащені двома пусковими ракетної системи залпового вогню 122-мм ракетами серії Град-М А-215 (придушення ворога на місцевості) і чотирма пусковими ПЗРК «Стрела-2» (захист від атак з повітря). 

Уперше «Новочеркасск» було атаковано ще 24 березня 2022 року в порту тимчасово окупованого Бердянська Запорізької області. Однак тоді корабель дістав лише пошкодження.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій