Читаєте зараз
Звичайна спеція здатна впливати на пам’ять: науковці назвали неочікувані властивості

Звичайна спеція здатна впливати на пам’ять: науковці назвали неочікувані властивості

Ilona Kivva
Автор:
  • Кориця має протизапальні та антиоксидантні ознаки, а також покращує імунний захист організму.
  • Науковці проаналізували сотні вже проведених досліджень з усього світу та виявили, що речовини практично не діють на людей за 60 років. 
  • Корицю можна використовувати як допоміжний засіб при лікуванні супутніх захворювань. 

Спеція може позитивно впливати на роботу мозку. Зокрема, покращувати пам’ять, послаблювати розлади навчання, тривожність, а також сповільнювати накопичення білків тау і амілоїдів. Вони, згідно з дослідженнями 2022 року, є ознакою дегенеративних захворювань мозку.

Заборона розповідає про масштабне вивчення прямнощі. 


Кориця посилює когнітивні функції, але не у всіх

Корицю, або цинамон отримують із внутрішньої частини кори вічнозелених дерев, що зустрічаються в Гімалаях та інших гірських районах, а також у лісах на півдні Китаю, Індії та Південно-Східної Азії. Науковці вже довели, що вона має протизапальні та антиоксидантні властивості, а також покращує імунний захист організму, пише Medical Xpress.

Група науковців з університету медичних наук Бірджанда в Ірані провела власне велике дослідження і виявила, що спеція може також позитивно впливати на когнітивні функції, зокрема, покращувати пам’ять та зменшувати розлади навчання.

Дослідники проаналізували сотні попередніх наукових робіт на цю тему, які були проведені вченими з усього світу. Вони детально вивчали, яку саме сполуку або тип кориці використовували їхні колеги, якщо в експериментах брали участь люди, то також вік, стать, дози спеції, які вони вживали тощо. На основі цих даних було виокремлено когнітивні зміни, що були спільними для більшості наукових робіт.

Читати більше новин в Telegram
Як впізнати справжню корицю (так, палички підробляють)

«Використання кориці або її компонентів, таких як евгенол, коричний альдегід і корична кислота, може позитивно змінити когнітивні функції. Дослідження також показали, що додавання кориці або коричного альдегіду до клітинного середовища може зменшити об’єднання білків тау, амілоїд β [їх надлишок, як вважається, спричиняє розвиток хвороби Альцгеймера та інші захворювання мозку] і підвищити життєздатність клітин», — кажуть вчені.

В двох експериментах на людях науковці помітили цікаву закономірність. Одне було проведене на підлітках, а інше — на дорослих у віці 60 років або молодших, але з переддіабетичним станом. Підлітки певний час вживали гумку з корицею, а літні люди щодня їли білий хліб, у якому містилося 2 г спеції. Експеримент за участі молодих людей показав, що у них справді покращилася пам’ять та знизився рівень тривожності, а от для літніх такого ефекту не спостерігалося.

«Більшість досліджень показали, що кориця може бути корисною для запобігання та зменшення когнітивних розладів. Її можна використовувати як допоміжний засіб при лікуванні супутніх захворювань. Однак на цю тему необхідно провести додаткові дослідження», — пояснили науковці.

Раніше Заборона розповідала про незвичні овочі, які дозволили вирощувати у США. Це геномодифіковані фіолетові томати, які можуть запобігати діабету, раку та хворобам мозку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій