'
Читаєте зараз
З’явиться аналог TikTok суто для молоді: там не буде хейту та осуду

З’явиться аналог TikTok суто для молоді: там не буде хейту та осуду

Ilona Kivva
Автор:
  • 48% зумерів вважають, що соціальні мережі викликають у них відчуття тривоги, смутку або депресію. 
  • Zigazoo — це стартап, відомий своїм освітнім відеододатком для дітей. За трохи більше двох років на платформі зареєструвалися понад 3 млн користувачів і 250 світових брендів.
  • Новим проєктом компанії став однойменний додаток для молоді. Просувати його будуть актори перезапуску «Шоу 90-х» від Netflix, низка популярних тіктокерів.

Американська компанія-новачок у сфері соціальних медіа випустила застосунок для зумерів. Він вкрай подібний до TikTok, але використовує більш жорсткі алгоритми та відсіює хейт. Одна із ключових особливостей — немає текстових коментарів, замість них можна записувати короткі відео. Функціонал розрахований на те, що більшість негативних відгуків залишають завдяки відчуттю дистанціювання у мережі, наприклад, анонімно.

Заборона розповідає про додаток для молоді.


Zigazoo: коротко про додаток

Zigazoo — це відомий своїм однойменним відеододатком для дітей стартап. Застосунок запущений у 2020 році, орієнтований на покоління Альфа (народжені з 2010 по 2025 роки). Він дозволяє переглядати або створювати відео по 30 секунд на основі цікавих освітніх завдань типу знайди відмінності і так далі. Дітей могли зареєструвати тільки дорослі за допомогою свого облікового запису у Facebook, Google або Apple, пише Tech Crunch.

За трохи більше двох років платформу встановили понад 3 млн користувачів і 250 світових брендів, серед яких Nickelodeon, Warner Bros., Paramount, Amazon, Apple TV+ та Netflix. Інвесторами та просувачами застосунку стали Джиммі Кіммел, Серена Вільямс, Чарлі та Діксі Д’Амеліо, НБА, Крістіна Агілера, Леброн Джеймс, Метт Деймон і Доллі Партон.

Після шаленого успіху стартап взявся за інший застосунок, орієнтований вже на зумерів (народжені з 1995 по 2010 роки). Назву взяли у попереднього застосунку — Zigazoo, а той перейменувати на Zigazoo Kids. Запуск відбувся 25 березня 2023 року, але поки тільки у тестовій формі в США і не з усім функціоналом.

Читати більше новин в Telegram
Zigazoo Kids. Скріншот: App Store 

Він виконаний у стилі TikTok. Юзери зможуть публікувати короткі відео на різні теми, приміром, розмовні чи тренди, але модерація контенту буде жорсткішою, ніж у застосунку китайської компанії ByteDance.

Один із прикладів — блок на друковані коментарі. Натомість можна буде відправляти короткі відеореакції. Розробники сподіваються, що таким чином вдасться зменшити кількість хейту та тролінгу.

Додаток містить інші заходи безпеки, серед яких додаткові приватні облікові записи, самостійне модерування людиною та алгоритм, який просуває висвітлення позитивних відгуків.

Додаток Zigazoo. Скріншот: офіційна сторінка компанії Zigazoo

Інші особливості:

  • не потребує згоди батьків на відміну від Zigazoo Kids;
  • є функція прямого обміну повідомленнями, яка відбуватиметься з автоматичною модерацією (тобто без хейту). Для порівняння, TikTok відключив прямі повідомлення для користувачів молодше 16 років;
  • музика з можливістю пошуку та популярні звуки для відеороликів;
  • можливість створювати Vibe-відео, на яке користувачі можуть відповідати;
  • запустять розважальні канали. Наприклад, тіктокерка Ханна Кош, відома своїми відео про попкультуру та плітки про знаменитостей, матиме канал, присвячений новинам розваг. 

Для просування обрали ту ж тактику, що і з Zigazoo Kids, але підібрали інфлюенсерів вже суто серед зумерів. Так, просувати застосунок будуть актори перезапуску «Шоу 90-х» від Netflix, низка популярних тіктокерів як-от учасники Hype House Джек Райт, Алана Клементс і Нік  Бенсінвенго, актори Ава Колкер та Кейл Каллі тощо.

Приклад інтерфейсу у Zigazoo, що вкрай нагадує TikTok. Скріншот: Zigazoo 

«Ми забезпечуємо нетоксичне середовище для зумерів, оскільки багатьох користувачів відлякують інші соціальні медіаплатформи, де процвітає токсичність, нереалістичні стандарти краси, кіберзалякування і вміст, який може не відповідати віку. Ми вважаємо цей момент серйозним перезавантаженням соціальних мереж, де, очевидно, TikTok може бути заборонено. Я вважаю, що для кожного є багато чого, де, можливо, має бути більш критичний погляд [навколо соціальних медіа], і має бути місце, куди люди можуть піти та відчути себе добре», — кажуть розробники застосунку.

Цікаво! Згідно з дослідженням ORIGIN, 48% зумерів вважають, що соціальні мережі викликають у них відчуття тривоги, смутку або депресію. 61% відсоток респондентів зізнався, що проводять детоксикацію в соціальних мережах. Опитано було 998 представників покоління різного віку, статі, раси та етносу.

Раніше Заборона розповідала про заборону використовувати TikTok у деяких країнах. Поки вона стосується тільки держслужбовців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій