Рожевий місяць 16 квітня буде найбільшим у 2022 році: як побачити в Україні та світі
- У католицький Великдень очікується найбільша і найяскравіша повня 2022 року.
- Квітнева повня традиційно відома як рожевий Місяць через її відтінок.
- Назва не має нічого спільного з фактичним кольором супутника (розповідаємо, чому).
16 квітня 2022 року супутник Землі, який посеред весни називають рожевим, виглядатиме особливо великим у католицький Великдень. Українці також зможуть поспостерігати за цим явищем.
Заборона розповідає, де побачити рожевий Місяць в Україні та світі й чому супутник так виглядає у квітні.
Повний місяць 16 квітня: де побачити диво у католицький Великдень
У католицькі Великодні вихідні очікується найбільший і найяскравіший повний місяць 2022 року. Повня триватиме з ранку п’ятниці, 15 квітня, до понеділка, 18 квітня. Втім справжнього піку рожевий Місяць досягне вже у суботу, 16 квітня о 21:55 за Київським часом.
Найкращий час для спостережень за повним місяцем — це його схід, пише Travel and Leisure. Супутник з’являється на східному горизонті: спочатку він помаранчевий, потім стає блідо-жовтим і нарешті перетворюється на яскраво-білу кулю та піднімається вище в нічне небо.
Хоча точний час сходу Місяця залежить від того, де ви перебуваєте на планеті, небесний розклад цього місяця привітний до Північної Америки. Ті, хто перебуватимуть у Нью-Йорку в суботу, повинні дивитися на схід з 19:44 за Східним літнім часом (EDT), тоді як у Лос-Анджелесі дивитися в тому ж напрямку необхідно о 19:41 за Тихоокеанським літнім часом (PDT). У обох містах сонце зайде за 10-20 хвилин до цього.
Читати більше новин в TelegramЗа даними Укргідрометцентру, в Україні у вихідні буде хмарно з проясненнями, тож українці також зможуть побачити в небі великий рожевий Місяць.
Рожевий місяць: чому він такий
Квітнева повня традиційно відома як рожевий Місяць, оскільки збігається з періодом цвітіння моху під назвою Phlox Subulata у Північній Америці. Хоча назва не має нічого спільного з фактичним кольором супутника, за правильних умов він може мати рожевий відтінок, пише The Independent.
Зазвичай ми бачимо місяць рожевим, коли він знаходиться близько до горизонту. Тоді сонячне світло, яке відбивається від супутника на Землю, проходить через фільтр хмар, пилу, диму та забрудненого повітря, що і надає йому рожевого кольору.
У квітні супутник Землі також може здаватися більшим через ефект, який має назву «ілюзія Місяця».
NASA пояснює, що цей феномен полягає у тому, як наш мозок обробляє візуальну інформацію, хоча повного наукового пояснення цьому явищу досі немає.
Дерава, будівлі та гори можуть спонукати мозок уявити, що Місяць знаходиться ближче, ніж насправді. Це пояснення не повне, тому що астронавти NASA на орбіті також спостерігали ілюзію Місяця, хоча у космосі немає об’єктів для порівняння розміру.
Місяць виглядатиме більшим та яскравішим і в наступні повні, оскільки його орбіта наближається до Землі. У червні та липні ткож можна буде побачити супермісяці, тому що у цей період супутник пролітатиме до Землі найближче.
Раніше Заборона розповідала про суперечку мільярдерів Ілона Маска та Джефа Безоса щодо місії на Місяць у співпраці з NASA.
Читати більше новин в Telegram