«Відчуваєш свободу». Пілоту-легенді дали Героя України за захист Києва
- 24 лютого 2022 року під час оборони Київщини загинув пілот В’ячеслав Єрко.
- Перед смертю разом з побратимами український захисник встиг знищити п’ять ворожих літаків.
- Льотчику-винищувачу посмертно присвоєно звання Героя України та удостоєно ордена «Золота Зірка».
У перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну у небі над Київщиною відбувся повітряний бій, під час якого загинув український пілот-ас В’ячеслав Єрко. Перед смертю український винищувач разом з побратимами знищив п’ять ворожих літаків, його підбили, він катапультувався, але його добили вже в повітрі.
Заборона розповідає історію українського пілота-легенди В’ячеслава Єрко.
Герой України: історія В’ячеслава Єрко
24 лютого 2022 року у повітряному бою з окупантами у небі над Київщиною загинув підполковник 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» В’ячеслав Єрко. 16 травня йому посмертно було присвоєно звання Героя України та удостоєно ордена «Золота Зірка».
«Окупанти розпочали цинічний наступ на Україну. Єрко був одним з перших, хто вступив у запеклий повітряний бій з ворожою авіацією. У тому бою спільними зусиллями наших пілотів було збито п’ять ворожих літаків. Але, на жаль, для В’ячеслава цей бій став для останнім», — розповіли у Генеральному штабі Збройних сил України.
Читати більше новин в TelegramЗа словами очевидця подій, бій з окупантами був тривалим. Єрко встиг катапультуватися з підбитого літака, проте росіяни розстріляли його в повітрі.
Місцеві власноруч поховали його недалеко від місця загибелі героя, пізніше українські військові забрали тіло. 9 квітня легенду перепоховали з почестями. «Під час прощання навіть сильні воїни не стримували сліз, адже для кожного з них В’ячеслав був справжнім побратимом, який завжди готовий підставити своє плече. Його світла постать і посмішка назавжди залишиться в наших серцях… Не пробачимо! Помстимося!» — написали у Генштабі ЗСУ.
В’ячеслава Єрко 28 лютого 2022 року було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.
«Коли сидиш у винищувачі, відчуваєш свободу», — сказав Єрко ще у 2013 році.
Раніше Заборона розповідала історію українського піхотинця та спортсмена Дмитра Сидорука, який отримав серйозні травми у 2014 році у боях за Луганський аеропорт, пережив понад 10 операцій, реанімацію, пройшов тривалу реабілітацію, і вдруге пішов боронити Україну після повномасштабного вторгнення, але помер смертю хоробрих.
Читати більше новин в Telegram