Читаєте зараз
Нас було двоє проти 12. Український льотчик розповів про героїзм загиблого побратима

Нас було двоє проти 12. Український льотчик розповів про героїзм загиблого побратима

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні під час оборони Києва 2 березня загинув пілот Олександр Бринжала.
  • Льотчику посмертно присвоєно звання Героя України та удостоєно ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
  • Історію героїчного вчинку розповів другий пілот, з яким вони разом захищали небо того дня.

Льотчик-винищувач першого класу майор Олександр Бринжала боронив Україну ще з початку війни у 2014 році. 2 березня 2022 року він загинув у повітряному бою проти 12 ворожих літаків, захищаючи Київ і підбивши два російські винищувачі.

Заборона розповідає історію українського пілота-аса Олександра Бринжали.


Історія українського винищувача Олександра Бринжали

У ніч на 2 березня 2022 року над столицею відбувся повітряний бій з росіянами, у якому загинув український герой — льотчик-винищувач першого класу майор Олександр Бринжала, доповіли у командуванні Повітряних сил України.

Історію мужності українського військового пілота розповів його побратим, льотчик-винищувач 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил України Володимир.

«Ми думали, їх усього четверо! Та вони одночасно атакували з кількох напрямків 12-ма літаками! Усе відбувалось миттєво! У ближньому бою наші шанси дещо вирівнюються, хоча кількісна та й технологічна перевага все ж на їхньому боці. Саша підбив два ворожі літаки, я – один! На жаль, для Сані цей бій став останнім… Так, для ворога ми всі Привиди! Сашко теж був Привидом!» — розповів Володимир.

Читати більше новин в Telegram

За словами побратима, Олександр був справжнім професіоналом, маневрам і влучності якого рашисти суттєво поступалися.

«Здавалося б, сильніше ненавидіти окупантів вже неможливо. Та після загибелі Сашка, після того, що окупанти влаштували в Бучі та інших містах, ми просто мусимо їх винищити! Усіх до одного!» — додав Володимир.

В останню путь пілота-аса проводжали бойові побратими, друзі та сім’я. 

«Я завжди знала, що тато – герой! Він віддав життя за нас, за Україну! Мама теж служить, і брат, і дідусь має бойовий досвід. Каже, що син “обійшов” його. Ми із таким захопленням завжди дивились на швидкі винищувачі, затамувавши подих слухали історії про війну. Нервово чекали вісточки із зони АТО/ООС, адже тато одним із перших відправився захищати Україну», — каже Олена.

8 березня 2022 року майор Олександр Бринжала був посмертно удостоєний ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, а 2 квітня указом президента йому присвоєно звання Героя України.

Майор Олександр Бринжала Фото: Командування Повітряних cил ЗСУ/Facebook

Росіяни провокували в небі над ЧАЕС

Після програних ближніх повітряних боїв російське військове командування змінило тактику ведення повітряного бою, пояснив льотчик-винищувач Володимир.

«Ворог не наважується підлітати до нас, як і входити зону дії нашого ППО. Випускає ракети ‘повітря-повітря’ з максимальної дальності й… навтьоки! Натомість продовжує тактику терору – пуски крилатих ракет із території Білорусі», — каже пілот.

Він пояснив, щр на війні теж існують правила, які російські солдати систематично порушують.

«Більше ніж місяць вони ‘чергували’ над Чорнобильською АЕС. Це підло і ницо! Ми не могли їх збити, аби ця гидота раптом не впала на саркофаг чи якийсь уламок його не пошкодив», — розповів Володимир.

Раніше Заборона розповідала історію легендарного канадського снайпера з позивним «Валі», який вирішив боронити Україну від рашистських загарбників.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій