В Україні дозволили другу бустерну дозу COVID-вакцини: кому можна робити
- Від початку липня 2022 року в Україні почастішали нові випадки коронавірусної хвороби.
- Найкращим методом профілактики залишається вакцинація.
- МОЗ рекомендувало робити бустерні щеплення, найкраще для цього підходять мРНК-вакцини, наприклад Pfizer.
В Україні дозволили робити другу бустерну дозу вакцини від коронавірусу. Додаткове щеплення рекомендовано людям від 60 років, а також тим, у кого є хвороби, які ослаблюють імунітет. Натомість молодим людям, додаткове щеплення майже не принесе користі.
Заборона розповідає про друге бустерне щеплення проти COVID-19.
Бустерне щеплення від коронавірусу: яка вакцина підходить
Міністерство охорони здоров’я України 19 липня 2022 року затвердило правила введення другої бустерної дози вакцини від коронавірусу.
Так, робити друге додаткове щеплення дозволили двом категоріям людей:
- віком від 60 років;
- віком 18-59 років — для людей з хворобами, що підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.
Використовувати для бустера рекомендовано мРНК-вакцину (станом на 20 липня в Україні є лише Comirnaty/Pfizer). При цьому після першої додаткової дози має пройти щонайменше 4 місяці.
Читати більше новин в TelegramКому не рекомендовано робити другу дозу бустера:
- здоровим людям до 60 років;
- вагітним без супутніх хвороб;
- медикам.
«Дослідження щодо застосування додаткових бустерних доз вакцин проти COVID-19 показали, що додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком понад 60 років і людей з імунодефіцитом.
Водночас попередні дані досліджень свідчать про те, що у молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна», — зазначили у МОЗ.
Перше бустерне щеплення в Україні можуть зробити люди віком від 18 років через пів року після первинної вакцинації.
Від початку липня-2022 в Україні зросла кількість випадків COVID-19
В Україні у перші дні липня 2022 року почала зростати кількість випадків захворювання коронавірусом. Тенденція збігається з початком літнього спалаху COVID-19 у Європі, розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
«[Станом на 6 липня] Ми бачимо приріст 12% і це тенденція як і в європейських країнах. Є ймовірність зростання випадків COVID-19 в осінньо-зимовий період. Нам би не хотілося ще й цього, але ми повинні бути готовими до всього», — зазначив очільник відомства.
Протягом кількох тижнів кількість нових заражень продовжувала збільшуватися і станом на 19 липня була вже на 35% більше, ніж у минулому місяці, розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін. За його словами, найкращим методом профілактики залишається вакцинація.
«Ми реєструємо лише пацієнтів, яких госпіталізують і які мають важкий перебіг хвороби. Майже не реєструємо людей із середнім або легким перебігом. В Україні роблять близько 30 тисяч тестів на тиждень, а в лікарнях досі залишаються ліжка для госпіталізації хворих на коронавірус важкої форми. Ми реєструємо коронавірус у людей, які в переважній більшості не є вакцинованими, або ж в тих які пропустили щеплення», — пояснив Кузін.
Раніше Заборона розповідала про липневий спалах коронавірусу в Європі, а також про розроблений ВООЗ план стримування поширення вірусу.
Читати більше новин в Telegram