Читаєте зараз
Щоб нищити командні пункти і склади окупантів: Британія передала ЗСУ додаткові M270

Щоб нищити командні пункти і склади окупантів: Британія передала ЗСУ додаткові M270

Ilona Kivva
Автор:
  • Сполучене Королівство погодило черговий пакет військової допомоги Україні.
  • У нього увійшли три вкрай потужні американські реактивні установки та велика кількість снарядів до них.
  • Британці дещо модернізували техніку, оснастивши її покращеними системами управління вогнем та пуску.

Велика Британія поставила українським захисникам додаткові високоточні реактивні системи залпового вогню M270. Українські воїни успішно використовують їх, щоб прицільно ліквідовувати російські командні пункти, склади зі зброєю та шляхи її постачання. Ці системи споріднені з американськими HIMARS, тому можуть стріляти тими ж ракетами і низкою інших снарядів.

Заборона розповідає про смертоносну артилерію, яка нищитиме окупантів.


Ракетні системи від Сполученого Королівства: деталі поставки

Україна отримала від країни-союзниці три додаткові реактивні системи залпового вогню, а також велику партію ракет для них, дальністю до 80 кілометрів, заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

«Наша безперервна підтримка надсилає дуже чітке повідомлення: Велика Британія та міжнародна спільнота залишаються проти цієї незаконної війни та стоятимуть пліч-о-пліч, надаючи оборонну військову допомогу Україні, щоб допомогти їй захиститися від вторгнення Путіна», — сказав очільник оборонного відомства.

Техніка вже надійшла в Україну, заявив міністр оборони України Олексій Резніков: «Велика Британія обіцяла, Велика Британія виконала! Ваша підтримка надзвичайно важлива для України. Наша армія вміло використає це поповнення на полі бою. P.S. Більше подарунків надійде незабаром».

Читати більше новин в Telegram

Бен Уоллес зазначив, що його країна та інші партнери продовжуватимуть надавати військову та фінансову підтримку Україні.

Сполучене Королівство раніше вже передавало українським захисникам три такі установки і, за його словами, дуже задоволене тим, як ЗСУ їх використовують. Високоточна зброя ефективно допомагає Україні націлюватися на російські шляхи постачання боєприпасів і командні центри.

«Українські сили показали, що вони набагато краще розрізняють, які цілі вражати, щоб у них швидко не закінчилися боєприпаси. Це також є частиною переходу України від використання старої зброї радянської епохи до сучаснішої зброї НАТО», — підкреслив Бен Воллес.

РСЗВ M270: що за зброя

Це американські системи, які надійшли на озброєння армії США в 1983 році. РСЗВ були першою версією відомих американських HIMARS.

Більшість M270 у США зняли з озброєння, але їх продовжують використовувати у Німеччині, Греції, Франції, Ізраїлі, Італії, Японії, Саудівській Аравії, Південній Кореї, Туреччині та Великій Британії.

Техніка не має пускових рейок — ракети стріляють прямо з контейнерів. Кожен такий одноразовий пакет вміщує шість снарядів.

Якими ракетами стріляють M270:

  • стандартна 227-мм ракета HE-FRAG — радіус ураження до 40 кілометрів;
  • двома типами касетних ракет, оснащених протитанковими суббоєприпасами та протитанковими мінами АТ-2 (боєголовки взаємозамінні);
  • керованими ракетами GMLRS —  радіус дії 70 кілометрів (є два типи боєголовок: для точних ударів по точкових цілях та для більш масштабних цілей);
  • тактичні ракети MGM-140 ATACMS — дальність ураження до 165 кілометрів (у версії MGM-168 до 300 км).

Один M270 можна завантажити двома контейнерами одразу, що дозволяє йому запускати до 12 ракет або дві далекобійні ATACMS, до перезарядки.

РСЗВ стоїть на шасі бойової машини піхоти M2 Bradley. Автомобіль оснащений дизельним двигуном Cummins VTA-903T потужністю 500 кінських сил. Має броньовану кабіну, яка захищає екіпаж від вогню зі стрілецької зброї. 

У Великій Британії M270 дещо модернізували й випустили версію M270B1. Вона має покращену систему управління вогнем, оновлену механічну систему пуску.

Раніше Заборона розповідала про потужні американські протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM, які США таємно передали Україні у рамках попередніх пакетів військової допомоги.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій