Читаєте зараз
Американець хоче відсудити в Ілона Маска $258 млрд через рекламу крипти

Американець хоче відсудити в Ілона Маска $258 млрд через рекламу крипти

Markiian Oliiarnyk
  • Інвестор звинуватив найбагатшу людину світу в організації піраміди з криптовалютою Dogecoin.
  • Позивач стверджує, що Маск використав свій статус, аби просунути нецінний актив, внаслідок чого багато людей просто втратили свої гроші.
  • Dogecoin за понад шість місяців 2022 року впав приблизно на 67%.

Власник Tesla та SpaceX, американський мільярдер Ілон Маск вважається одним із найактивніших гравців на криптовалютному ринку. Ще у 2021 році його компанія закупила Bitcoin на $1.5 мільярда, що відчутно сколихнуло ринок. Також він часто рекламує інші цифрові токени, підвищуючи інтерес криптотрейдерів до них. За просування однієї з таких монет, Dogecoin, проти бізнесмена подали судовий позов.

Заборона розповідає подробиці криптовалютного скандалу за участю найбагатшої людини світу. 


Позов проти Маска: звинувачення в організації піраміди

Інвестор Кіт Джонсон 16 червня подав до суду на Ілона Маска за нібито організацію криптопіраміди Dogecoin, пише Reuters. У позовній заяві він стверджує, що мільярдер та його компанії SpaceX та Tesla спеціально влаштували рекламну кампанію для криптовалюти Dogecoin, аби завищити ціну і заробити на її падінні. До скарги Джонсон також додав зібрані коментарі Уоррена Баффета, Білла Гейтса та інших впливових інвесторів, які ставлять під сумнів цінність цього цифрового токена.

«Відповідачі усвідомлювали, що Dogecoin не має цінності, але все одно просували її для отримання прибутку від продажу. Маск використовував свій статус найбагатшої людини світу, щоб керувати схемою піраміди Dogecoin для отримання прибутку, спекуляцій та забави», — йдеться у заяві.

Джонсон вимагає відшкодування збитків у розмірі $86 млрд + плюс потрійний збиток ($172 млрд). Сумарна компенсація вийде на $258 мільярдів. Також він хоче отримати заборону Маску та його компаніям просувати Dogecoin, а саму торгівлю цією криптою визнати азартними іграми.

Читати більше новин в Telegram

Dogecoin — це криптовалюта на базі Litecoin, названа на честь відомого інтернет-мему Doge. На ринку славиться низькою комісією та високою швидкістю транзакцій. Від початку 2022 року монета впала приблизно на 67%. 16 червня 2022 року Dogecoin торгувався приблизно на рівні 5.8 центів, що у рази менше, ніж було на піку у травні 2021 року, коли його вартість становила приблизно 74 центи.

Раніше Заборона розповідала про стрімке падіння Bitcoin 13 червня 2022 року, коли токен вперше за 18 місяців опустився нижче $25 000, а також про ймовірні причини такого зниження.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій