Читаєте зараз
Американський боксер-трансгендер здобув перемогу в дебютному бою на професійному ринзі

Американський боксер-трансгендер здобув перемогу в дебютному бою на професійному ринзі

Samuil Proskuryakov

8 грудня в американському штаті Каліфорнія на професійному рингу дебютував у другій напівлегкій вазі боксер-трансгендер Патрісіо Мануель зі США. Як повідомляє The Sun, 34-річний боєць переміг мексиканця Уго Агілара, але був обсвистаний деякими представниками натовпу.

Патрісіо Мануель – перший в історії американського спорту боксер-трансгендер. До 2012 року Мануель був жінкою та кандидатом у жіночу олімпійську збірну США з боксу, але травма плеча обірвала мрії про участь у Лондонських іграх.

У 2013 році він почав перехід, а після операції та гормонального лікування пройшов через бюрократію, отримавши чоловічу боксерську ліцензію. Каліфорнійська боксерська рада побоювалася видавати йому ліцензію, але як тільки Міжнародний олімпійський комітет прийняв у 2016 році рішення, що трансгендерні спортсмени жіночої статі можуть брати участь у престижних спортивних змаганнях, шлях для Мануеля був відкритий.

«Знімаю капелюха перед моїм суперником. Він бився зі мною як з чоловіком. Поважаю його за це. Мені треба було докласти чимало сил, щоб опинитися тут. Але це тільки початок. Я ще повернуся», – сказав Мануель після бою з Уго Агіларом.

Противник Мануеля Уго Агілар (0 перемог, 6 поразок) почув про історію свого супротивника всього за два дні до бою в Каліфорнії, але не мав претензій до переходу Мануеля. «Для мене це дуже респектабельно. Це нічого не змінює для мене. На рингу він хоче перемагати, і я теж хочу перемагати», – заявив Агілар.

Читати більше новин в Telegram

«Цей дебют коштував усього, через що я пройшов, аби дістатися до цієї точки», – розповів журналістам Мануель. «Тепер я професійний боксер», – зазначив він.

Відповідаючи на питання щодо своїх подальших планів боксер повідомив, що збирається взяти відпустку, «насолодитися святами, а потім битися наприкінці лютого». «Безумовно, я хочу продовжувати», – підсумував Мануель.

Нагадаємо, Заборона опублікувала розповідь правозахисника, ЛГБТ-активіста та транс-чоловіка Сольдаду Ковалісіді. Кілька років тому Сольдаду заснував в Омську правозахисну організацію для трансгендерних людей. Це було вже після підписання закону, що забороняє «пропаганду гомосексуалізму» в Росії. На той час він ще виглядав як жінка та за паспортом був Світланою, хоча вже розпочав гендерний перехід через гормональну терапію. Кілька разів активісти радикального руху «Оккупай-педофиляй» нападали на нього, ламали ребра, ніс, цілеспрямовано били по чутливих місцях.

Сольдаду попросив політичного притулку в Україні як громадянин Росії, якого переслідують. Але міграційна служба України відмовила йому в притулку за браком доказів про небезпеку.

Читайте також: Пішли у транс: 4 історії людей, які зробили гендерний перехід

Читайте також: Трансгендерність виключили зі списку психічних розладів

Читайте також: У Львові напали на трансгендерну активістку

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій