'
Читаєте зараз
Американський мультимільйонер пожертвував $2.7 мільйона для ЗСУ

Американський мультимільйонер пожертвував $2.7 мільйона для ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:
  • Говард Баффет в перший тиждень червня 2022 року приїхав в Україну.
  • До Києва багатій їхав потягом Укрзалізниці.
  • Мільйонер виступив спонсором закупівлі транспорту та сучасних травматологічних комплектів, життєво необхідних на передовій.

Благодійник, син Уоррена Баффета Говард пожертвував майже $3 000 000 на допомогу Україні. Він є визнаним експертом у сфері сільського господарства, а його благодійний фонд береться навіть за найскладніші проєкти, це може бути вкрай корисним для нас.

Заборона розповідає про те, на що конкретно підуть гроші, які Баффет-молодший дав Україні.


Пожертва Баффета: на що підуть кошти

Відомий американський бізнесмен Говард Баффет проспонсорував купівлю дев’яти автобусів місткістю до 50 пасажирів кожен для Сил територіальної оборони України та 375 сучасних травматологічних комплектів для українських захисників на передовій, пише CNBS.

Так, мільйонер перевів $2.7 мільйона некомерційній організації Spirit of America, щоб закупити необхідну гуманітарну допомогу для ЗСУ. За словами Баффета, на цей донат його надихнула поїздка в Україну.

«Я ніколи в житті не бачив нічого подібного. Це мільйони біженців, які намагаються покинути країну, і це просто надзвичайна ситуація… Я вважаю, що ми повинні підтримати Україну в цій боротьбі. Для них це важка боротьба», — сказав бізнесмен.

Читати більше новин в Telegram
Говард Баффет у Києві. Фото: Укрзалізниця/Facebook

До Києва американець прибув 8 червня 2022 року «Укрзалізницею», що неабияк здивувало персонал вокзалу: «Нічого незвичного для України, просто Говард Баффет — філантроп і борець з голодом у світі — під час візиту до Києва залізницею. Пан Говард виявився великим поціновувачем залізниць», — написали в УЗ.

Під час візиту мільйонер мав зустріч з президентом України Володимиром Зеленським, який запропонував Баффету долучитися до проєкту з відновлення зрошувальних систем в Одеській області та розмінування українських міст.

Хто такий Говард Баффет 

Син одного з найбагатших інвесторів світу, власника міжнародної холдингової компанії Berkshire Уоррена Баффета, пішов шляхом батька та став бізнесменом. Однак Говард не обмежився акціонерною справою: він також відомий своєю політичною діяльністю та захистом навколишнього середовища. 

У 90-х Баффет очолював компанії ADM з переробки харчових продуктів, був директором ради директорів The GSI Group (одного з найбільших у світі виробників сільгосптехніки), а також Lindsay Corporation (виробник зрошувальних систем для фермерських господарств). З 2010 року він є директором The Coca-Cola Company. Крім того, Говард фактично керує компанією батька. Вважається, що невдовзі він офіційно замінить його на посту глави Berkshire.

Говард Баффет — республіканець. Він працював комісаром округу в Дугласі, штат Небраска, також був шерифом округу Мейкон, штат Іллінойс.

У 1999 році заснував благодійну фундацію під своїм іменем, яка займається проблемами голоду, природних ресурсів та екології. Баффет відомий тим, що фінансував сільськогосподарські проєкти у країнах Африки, від яких через складність відмовлялися навіть донорські та державні організації.

Також мільйонер пише книги та статті про збереження природи, його роботи публікувалися у The Wall Street Journal та The Washington Post.

Не меншим благодійником є батько Говарда, однак довгий час старшого Баффета звинувачували у скупості. Уоррен часто публічно висловлювався, що суспільству найкраще служити роботою, замість того, щоб роздавати свої гроші. Втім у 2006 році, коли йому було 75 років, Баффет-старший приголомшив суспільство і заявив, що поступово віддасть 85% статку на благодійність, що тоді оцінювалося у $37 мільярдів. Це стало найбільшою благодійною пожертвою в історії.

Шість років потому, щоб відсвяткувати своє 82-річчя, 30 серпня 2012 року, Баффет оголосив, що передає приблизно $12 мільйонів на допомогу дітям.

Раніше Заборона розповідала про благодійний аукціон Travel for Ukraine, організований у Великій Британії для допомоги українським біженцям. На торги виставили різноманітні туристичні путівки: від поїздки до Санти у Лапландію до відпочинку у перських наметах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій