'
Читаєте зараз
Вбивці супердронів: литовські волонтери передадуть Україні 110 гармат

Вбивці супердронів: литовські волонтери передадуть Україні 110 гармат

Ilona Kivva
Автор:
  • Литовці закупилися для Збройних сил України на €1.5 мільйона.
  • Спочатку гроші збирали для покупки Байрактара, але коли турецька компанія подарувала його, кошти перенаправили на інші цілі.
  • Волонтери придбали радіоелектронні рушниці EDM4S Sky Wipers, які розподілять між 35 військовими частинами ЗСУ.

Литовські волонтери передадуть Україні 110 потужних гарматних систем, призначених для знищення ворожих дронів. Зброя стріляє не снарядами, а радіосигналами, які глушать роботу навіть надпотужних безпілотників. Це стало заміною подарунку: хотіли Байрактар, але тепер буде і Байрактар, і ручні гармати.

Заборона розповідає про протидронні литовські системи EDM4S Sky Wipers.


Системи EDM4S для ЗСУ: деталі поставки

Збройні сили України отримають від литовських друзів сучасні радіоелектронні рушниці EDM4S Sky Wipers, повідомив журналіст Андрюс Тапінас, який організовував збір коштів.

«Ми доставимо в найкоротші терміни 110 потужних гармат литовського виробництва. Вони будуть розподілені серед 35 українських військових частин. Ми їх назвали: Оркрист — “Убивця орків”. Толкін схвалив би», — написав медійник у Twitter.

Журналіст Андрюс Тапінас тримає у руках одну з придбаних для України гармат EDM4S Sky Wipers. Фото: Andrius Tapinas/Twitter

Читати більше новин в Telegram

Першочергово команда волонтерів з Литви збирала кошти, щоб придбати для України турецький бойовий безпілотник Байрактар, але 2 червня 2022 року компанія Baykar заявила, що віддасть його безкоштовно з усією оптикою і необхідним обладнанням. 

Зібрані €5 мільйонів литовці перенаправили на інші потреби для української армії, серед яких і гармати EDM4S.

Гармати Sky Wipers: чим особливі

EDM4S Sky Wipers — це сучасна гармата, розроблена литовською компанією NT-Servise, пише Армія Inform. Вона призначена для знищення безпілотників, навіть надпотужних. Вага зброї 5.5 кілограма, довжина — 105 сантиметрів.

Гармата здатна вести безперебійний вогонь протягом 35 хвилин. Важливим є те, що спеціальних навичок для її використання не потрібно. Вона особливо ефективна проти невеликих дронів, які часто використовують російські війська. Комплекс дуже мобільний і приводиться у роботу натисканням однієї кнопки.

EDM4S стріляє не снарядами, а радіосигналами, які придушують роботу дронів, блокуючи сигнали керування, навігацію та навіть відео.

Система включає корпус, подібний до рушниці, спрямовані антени, радіочастотні модулі, акумулятор та голографічний або оптичний приціл. Один акумулятор здатен працювати до години, але доступні запасні блоки. Також обладнання може працювати й від адаптера змінного струму.

Раніше Заборона розповідала про смертоносні ракетні системи M270, які Велика Британія передала Україні. Вони є першою версією відомих надпотужних артилерійських систем HIMARS.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій