'
Читаєте зараз
Антимонопольний регулятор ЄС взявся за Газпром

Антимонопольний регулятор ЄС взявся за Газпром

Markiian Oliiarnyk
Газпром
  • Єврокомісія планує зібрати додаткову інформацію в межах антимонопольної перевірки «Газпрому».
  • Російську компанію підозрюють в антиконкурентній поведінці через скорочення поставок газу на тлі енергетичної кризи у Європі.
  • Недопостачання газу «Газпромом» призвело до великого дефіциту та рекордних цін на європейському ринку.

Європейський регулятор планує зібрати додаткову інформацію для перевірки «Газпрому» на дотримання антимонопольного законодавства Європейського Союзу (ЄС). Російську компанію звинувачують у навмисному скороченні поставок газу у Європу, що призвело до великого дефіциту та різкого підвищення цін на ринку.

Заборона розповідає про розслідування антимонопольного органу Євросоюзу щодо антиконкурентної поведінки «Газпрому».


Газпром: розслідування Єврокомісії

Регулятор Європейського Союзу розпочне новий етап зі збору інформації в межах антимонопольного розслідування проти «Газпрому», пише Reuters. Російську компанію підозрюють в антиконкурентній поведінці на газовому ринку під час енергетичної кризи у Європі.

У січні 2022 року заступниця голови Єврокомісії Маргрете Вестагер надіслала офіційний запит до «Газпрому» та низки інших компаній про надання інформації щодо обсягів та замовлень на постачання газу. Розслідування почалося після звинувачень з боку урядів європейських країн, що російський газовий гігант спеціально обмежував додаткові поставки, які мали б посприяти зниженню цін на ринку.

Антимонопольний орган ще не ухвалив остаточного рішення щодо наступних етапів розслідування, однак встановлення додаткових фактів може допомогти ініціювати справу.

Читати більше новин в Telegram

Газова криза у Європі: участь Газпрому

Енергетична криза у Європі виникла внаслідок відновлення світових економік від наслідків пандемії, що призвело до підвищення попиту на природний газ, а отже з’явилася потреба в реалізації додаткових обсягів. Натомість компанія «Газпром», яка є одним із головних експортерів, не збільшила пропозицію, щоб задовольнити попит, а скоротила поставки газу, що призвело до дефіциту і стрімкого підвищення цін.

«Коли компанія в умовах підвищення попиту обмежує поставки, це змушує задуматися. Таку поведінку рідко можна побачити на ринку», — заявила Маргрете Вестагер.

У «Газпромі» усі звинувачення у навмисному скороченні поставок відкидають, і заявляють, що вони виконували усі зобов’язання за укладеними довгостроковими контрактами.

У січні 2022 року голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль заявив, що «низькі обсяги поставок газу у Європу збіглися із загостренням геополітичної ситуації між Росією та Україною». На його думку, Росія має усі технічні можливості щонайменше на третину збільшити забезпечення Європи газом, але не робить цього навіть в умовах неймовірно високих цін.

Раніше Заборона розповідала про переговори між Володимиром Зеленським і Олафом Шольцом 14 лютого 2022 року, зокрема щодо ризиків запуску «Північного потоку-2» для безпеки України та Європи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій