'
Читаєте зараз
Apple бомбане. Європарламент ухвалив закон про єдину зарядку

Apple бомбане. Європарламент ухвалив закон про єдину зарядку

Ilona Kivva
Автор:
  • Однаковий розʼєм для всіх портативних пристроїв допоможе заощадити кошти та зменшити відходи.
  • Споживачі обиратимуть: купувати техніку із зарядним пристроєм чи без нього.
  • Якщо виробники техніки підуть на вимоги ЄС, вплив зазнають й треті країни.

Виробників, які хочуть продавати смартфони в Європейському союзі, зобовʼязали з осені 2024 року оснастити нову техніку розʼємом Type-C. Запровадження єдиної зарядки має низку переваг, але деякі компанії через це мають змінити модифікацію своїх пристроїв. Особливо це торкнеться компанії Apple, якій доведеться відмовитися від формату Lightning.

Заборона розповідає про перехід ЄС на єдиний розʼєм та про переваги цього нововведення.


Type-C для всіх пристроїв: рішення ЄС 4 жовтня 

Депутати ЄС ухвалили новий закон, згідно USB-C повинен бути єдиним стандартом зарядного пристрою для всіх нових портативних пристроїв. Відповідне рішення підтримали 602 законодавці, повідомила пресслужба Європарламенту.

«Споживачам більше не знадобиться інший зарядний пристрій і кабель щоразу, коли вони купують новий пристрій. Вони зможуть використовувати один зарядний пристрій для всіх своїх малих і середніх портативних електронних пристроїв […] Усі пристрої, які підтримують швидку зарядку, тепер матимуть однаковий тем», — зазначено в повідомленні.

Зміни для смартфонів, планшетів та фотоапаратів набудуть чинності восени 2024 року. Для нових ноутбуків Type-C буде обовʼязковим із весни 2026 року.

Читати більше новин в Telegram

Однаковий роз’єм: навіщо потрібен

Використовувати один конектор для заряджання будь-якої техніки зручно, але наразі пристрої від різних виробників мають різні розʼєми для цього. Наприклад, в Android-смартфони вбудовують USB-C або micro-USB, а в iPhone — Lightning. Тому всі виробники будуть вимушені оснастити нову техніку розʼємом Type-C, щоб мати змогу продавати її у ЄС.

Візуальна різниця між конекторами. Інфографіка: BBC

«Ця зміна зменшить контроль Apple над ринком аксесуарів для iPhone. Apple змушує виробників аксесуарів платити їй за використання роз’єму Lightning і брати участь у суворому процесі затвердження. USB-C — це стандарт, який використовується багатьма виробниками споживчих пристроїв», — зауважило агентство Bloomberg.

Застосування старих зарядних пристроїв для нової техніки допоможе жителям ЄС заощадити до €250 млн на рік. Крім того, нововведення сприяють вирішенню екологічної проблеми, адже утилізовані та невикористані зарядні пристрої становлять близько 11 тис. тонн відходів у державах-членах блоку щорічно. А якщо виробники перейдуть на Type-C заради правил Євросоюзу, то ці зміни та їхні наслідки торкнуться й жителів інших країн.

Раніше Заборона розповідала про рішення Apple перенести значну частину виробництва техніки в Індію. Американська корпорація прагне збільшити потужності поза межами Китаю через геополітику.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій