Читаєте зараз
Apple переносить виробництво в Індію: неабияк вплинула геополітика

Apple переносить виробництво в Індію: неабияк вплинула геополітика

Yevheniia Kostina
  • Американська корпорація прагне збільшити потужності поза межами Китаю.
  • В Індію буде перенесено до 25% виробництва, що значно вплине на перерозподіл ринків смартфонів і техніки.
  • В пошуках зниження ризиків техногігант розглядає як заміну ще одну країну Азії.

Зростання напруги між США та Китаєм прямо позначається на великих корпораціях, діяльність яких порушується через санкції. Це торкнулося й Apple, яка стрімко хоче перейти на нові ринки.

Заборона розповідає про перенесення виробництва iPhone 14 в Індії, а також пошук нових постачальників легендарним гігантом.    


iPhone 14: де робитимуть смартфони  

Американська компанія Apple, яка на початку вересня 2022 року представила iPhone 14, анонсувала виробництво цих смартфонів в Індії. Це відбувається на тлі перенесення частини потужностей техногіганта з Китаю.

«Індія є другим за величиною ринком смартфонів у світі після Китаю, але продажі iPhone намагаються захопити велику частку ринку порівняно з дешевшими смартфонами конкурентів […] Остання модель буде поставлятися Foxconn, великим виробником iPhone, чиї потужності розташовані на околиці Ченнаї, міста на півдні Індії», – зазначило AP News.

Вперше індійське виробництво Apple відкрила в 2017 році, де збирали iPhone SE. З тих пір там збирали й деякі інші моделі смартфонів для ринків Сходу. У 2021 році технологічний гігант виготовив тут близько 7 000 000 телефонів. Збільшення потужностей в цій країні має знизити ціни на індійському ринку і зробити його більш конкурентоспроможним. 

Читати більше новин в Telegram

Санкції США: Apple йде з КНР

Компанія нарощує виробничі показники в Індії через посилення торговельних санкцій між США та Китаєм, а також жорстку боротьбу Пекіна з COVID-19. Пандемія посприяла цьому процесу, адже порушила ланцюги поставок. До 2025 року поза межами Китаю виготовлятимуться до 25% усіх продуктів Apple, вважають аналітики JPMorgan. Наразі цей показник становить 5%.

«Тайванські постачальники, такі як Hon Hai і Pegatron, відіграють ключову роль у переїзді до Індії. У середньостроковій та довгостроковій перспективі ми також очікуємо, що Apple вибере місцевих постачальників індійського виробництва», – зауважили експерти.

Утім, Індія не єдина країна, в якій Apple хоче виготовляти свої ґаджети. Компанія розпочала перемовини про створення Apple Watch та MacBook у Вʼєтнамі, повідомило в серпні 2022 року Nikkei Asia з посиланням на джерела. Постачальників попросили створити тестову лінію в цій країні. Причиною також називали прагнення техногіганта урізноманітнити джерела виготовлення техніки.

Раніше Заборона розповідала про заморозку в Китаї виробництв найбільших корпорацій. Причиною став карантин для 21-мільйонного міста Ченду, де розташовані заводи Apple та інших компаній.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій