'
Читаєте зараз
Apple презентувала нові MacBook Pro та AirPods 3

Apple презентувала нові MacBook Pro та AirPods 3

Markiian Oliiarnyk
Новий MacBook Pro
  • Нові AirPods працюватимуть до шести годин без підзарядки.
  • MacBook Pro оснащені надшвидкими графічними процесорами.
  • В Україні ціни на нові «яблучка» будуть очікувано вищими.

18 жовтня 2021 року відбулася друга осіння презентація компанії Apple, на якій було представлено нові пристрої. Шанувальники продукції Apple побачили нові моделі бездротових навушників та ноутбуків.

Заборона уважно слідкувала за презентацією та розповідає про головні фішки нових продуктів Apple.


Презентація Apple: AirPods 3

Презентація розпочалася зі вступного слова генерального директора компанії Apple Тіма Кука, який анонсував, що презентація буде присвячена музиці та комп’ютерам.

Відео презентації Apple від 18 жовтня 2021 року. Офіційний канал Apple в YouTube

Першою великою новинкою компанія Apple представила нові бездротові навушники AirPods 3. Ззовні вони схожі на модель AirPods Pro, однак без гумових насадок. Виробник гарантує, що нова модель захищена від вологи. Нові AirPods 3 підтримують функцію просторового звуку. На презентації заявили, що вони повинні працювати до 6 годин на одному заряді та до 30 годин з кейсом. До того ж кейс навушників підтримуватиме безпровідну зарядку MagSafe. Вартість AirPods 3 — $179.

Технічні характеристики AirPods 3. Інфографіка: Apple Inc.

Презентація Apple: M1 Pro та M1 Max

Згодом Apple представила нові процесори, які стоятимуть в нових моделях MacBook Pro 14 і MacBook Pro 16, — M1 Pro та M1 Max. Це більш потужні варіанти 5-нанометрового M1, вперше представленого у попередній лінійці MacBook Air та Pro у листопаді 2020 року. 

Читати більше новин в Telegram

Процесор M1 Pro доступний у двох варіаціях: з 8- та 10-ядерним ЦП (у кожній варіації 2 ядра працюють на енергоефективність, решта — на продуктивність). Також в обох варіантах встановлений 14- і 16-ядерний графічний процесор з пропускною здатністю VRAM 200 Гб/с, що втричі більше, аніж у торішнього М1. 

Процесори M1 Max оснащені 10-ядерним ЦП та двома варіаціями графічних прискорювачів: 24-ядерним та 32-ядерним. Виробник заявив, що їхня пропускна здатність пам’яті досягає 400 Гб/с. Обчислювальна продуктивність процесорів M1 Max в 1,7 більша, аніж у M1 Pro.

Презентація Apple: MacBook Pro

Й у завершальній стадії презентації Apple показала нові моделі MacBook Pro 14 та MacBook Pro 16, технічні параметри яких ми частково згадали вище. 

З основних нововведень варто зазначити, що рамки довкола екранів стали меншими на 24% з боків і на 60% зверху. До того ж верхню частину екрану тепер прикрашатиме «чубчик», в якому розміщені три мікрофони та камера FaceTime HD 1080p. Виробник заявляє, що у нових мікрофонів знижений поріг шуму на 60%, що повинне дуже відчутно позначитися на покращенні якості звуку. 

MacBook Pro 14 оснащена 14,2-дюймовим екраном з роздільною здатністю 3024×1964, водночас у моделі MacBook 16 — 16,2-дюймовий екран з роздільною здатністю 3456×2234 пікселів. Екрани обох моделей підтримують частоту оновлення екрана 120 Гц. Також значно зросли й технічні можливості екрану: з’явилася можливість збільшувати яскравість до 1600 кд/м², а контрастність — до 1 000 000:1.

Apple здивувала шанувальників своєї продукції, додавши нарешті додаткові порти. Попередні моделі MacBook Pro (з 2016 року) вироблялися лише з двома або чотирма Thunderbolt-портами і гніздом для гарнітури. Натомість у нових моделях тепер будуть і HDMI, і Thundebolt з обох боків, а також SD-кардрідер. Також «яблучники» повернули магнітний порт для зарядки, який тепер називатиметься MagSafe 3 і підтримує функцію швидкої зарядки — до 50% за 30 хвилин.

У базовій комплектації нові MacBook Pro подаються з 16 Гб оперативної пам’яті, яку можна збільшити до 32 (з M1 Pro) та 64 (M1 Max) Гб.

Технічні характеристики нових моделей MacBook Pro. Інфографіка: Apple Inc.

Вартість моделі MacBook Pro 14 В США варіюватиметься від $1999 до $5899, в залежності від комплектації. Водночас модель MacBook Pro 16 продаватиметься за вартістю від $2499 до $6099. В Україні ціни будуть очікувано вищими.

Раніше Заборона розповідала про звинувачення компанії Apple у порушенні антимонопольного законодавства Європейського Союзу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій