'
Читаєте зараз
«Новий крок інформаційної війни»: Як Захід реагує на воскресіння Бабченка

«Новий крок інформаційної війни»: Як Захід реагує на воскресіння Бабченка

Сергій Сурепін

30 травня стало відомо, що вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка було інсценоване. Усе це виявилося спецоперацією СБУ. Ця інформація викликала неоднозначу реакцію в Україні і світі. Заборона зібрала основні коментарі західних урядових структур, організацій та політиків, які пролунали з цього приводу.

 

Європарламент

«З великим полегшенням ми дізналися, що російський журналіст Аркадій Бабченко, який вважався убитим у Києві учора, живий. Ми продовжуватимемо відслідковувати пояснення від української влади про причини інсценування цього вбивства відомого критика режиму Путіна», – про це від імені найбільшої у Європарламенті політичної групи Європейської народної партії (ЄНП) заявив депутат від Чехії Яромир Штетіна, передає «Укрінформ».

Також Штетіна наголосив, що незважаючи на позитивне завершення цієї ситуації, «необхідно зберігати увагу щодо інших справ залякування та переслідування журналістів в Росії». За його даними, з 2000 року в РФ вбили більше сотні журналістів.

Читати більше новин в Telegram

ОБСЄ

«З полегшенням дізнався, що Аркадій Бабченко живий! Засуджую рішення про поширення неправдивої інформації про життя журналіста. Держава зобов’язана надавати громадськості коректну інформацію», – заявив представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір.

Репортери без кордонів

«Репортери без кордонів висловлюють своє глибоке обурення після розкриття маніпуляції Служби безпеки України, цього нового кроку інформаційної війни», – заявив генеральний секретар міжнародної правозахисної організації Репортери без кордонів Крістоф Делор.

Також він наголосив, що уряду небезпечно «грати з фактами, особливо використовуючи журналістів для їхніх фейкових легенд».

Екс-посадовець Пентагону

Колишній помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер заявив, що спецоперація щодо Бабченка може коштувати довіри до СБУ та інших інститутів, повідомляє «Голос Америки».

«Я думаю, будуть довготермінові наслідки, які стосуватимуться довіри до СБУ та загалом до інституцій уряду. Бо віднині люди вагатимуться. На жаль, наступного разу, коли трапиться трагедія, і журналіст чи дисидент буде вбитий, кожен візьме паузу і задумається, чи ця новина є правдивою. І це прикрий наслідок у довготривалій перспективі», – додав Карпентер.

Литва

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що не розуміє влаштованого СБУ інсценування вбивства журналіста. Міністр стверджує, що єдина хороша новина в цій історії полягає в тому, що Бабченко живий, передає Deutsche Welle.

«Я не розумію таких «спецоперацій», це для мене незбагненно. Звичайно, єдина хороша новина в усій цій історії те, що він живий», – заявив Лінас.

 

Хронологія подій:

У Києві вбили Аркадія Бабченко

Журналісти почали власне розслідування вбивства Бабченка

Бабченко живий. СБУ використало журналіста, щоб спіймати російського агента

«Вбивство» Бабченка — спецоперація СБУ. Детально

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій