'
Читаєте зараз
Бійців ТрО попросили здати зброю. Чи змінить це правила вступу до тероборони?

Бійців ТрО попросили здати зброю. Чи змінить це правила вступу до тероборони?

Ilona Kivva
Автор:
  • Командувач територіальних сил ЗСУ наказав бійцям добровольчих формувань скласти зброю на звільнених від окупантів територіях.
  • Добровольці тепер отримуватимуть зброю тільки для виконання завдань чи тренувань.
  • В Україні війна триває і все ще можна вступити до лав ТрО за спрощеною процедурою.

У звільнених від окупантів регіонах України добровольці сил територіальної оборони здадуть зброю на зберігання. Видавати її будуть за потреби, наприклад, для виконання завдань. Також до функцій бійців територіальної оборони додали допомогу у відбудові зруйнованих під час війни міст та сіл.

Заборона розповідає про зміни у службі в територіальній обороні на звільнених від окупантів територіях України.


Функції тероборони на звільненій території України

На звільнених від окупантів територіях України добровольці сил територіальної оборони будуть допомагати відбудовувати міста та села, відновлювати економіку та повертатися до роботи за спеціальністю, заявив командувач сил ТрО Юрій Галушкін.

Крім того, бійців цих підрозділів зобов’язали здати видану їм зброю на зберігання. «Ви будете доглядати її, брати на тренування та за потреби отримувати для виконання завдань. Ми будемо тримати порох сухим. Належне зберігання зброї дуже важливе, щоб у критичний момент нею можна було швидко скористатися і застосувати проти нашого ворога — російських військ», — пояснив Галушкін бійцям.

Як записатися в тероборону в Україні

25 лютого 2022 року в Україні спростили порядок вступу до лав територіальної оборони. Зокрема, були зняті вікові обмеження (до того вступати у ТрО можна тільки до 57 років).

Читати більше новин в Telegram

Щоб увійти до складу територіальної оборони, потрібно звертатися до центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати).

Для вступу до лав тероборони варто підготувати такі документи:

  • паспорт громадянина України;
  • індивідуальний податковий номер;
  • також потрібно підписати контракт.

7 березня 2022 року було затверджено форму документу. Кожен громадянин України, який підписав контракт, отримає посвідчення, статус та відповідні соціальні гарантії, передбачені для добровольців ТрО.

Гаряча лінія сил ТрО: 0 800 507 028.

Раніше Заборона розповідала про підвищене пенсійне забезпечення для добровольців територіальної оборони. Вони отримуватимуть пенсії на рівні з військовослужбовцями.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій