'
Читаєте зараз
Бо Керченський міст засумував. США передадуть ЗСУ снаряди до HIMARS

Бо Керченський міст засумував. США передадуть ЗСУ снаряди до HIMARS

Ilona Kivva
Автор:
  • Сполучені Штати оголосили деталі чергового пакету збройної допомоги Україні на $550 мільйонів.
  • До нього увійшли снаряди для арти натівського зразка і, можливо, ракети GMLRS.
  • Фактично така система гарантує, що майже кожна ракета влучатиме у задану ціль.

Збройні сили України отримають від США десятки тисяч боєприпасів для артилерійських установок та ракети для славнозвісних реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS. Найімовірніше це будуть основні снаряди, які могли отримати удосконалення.

Заборона розповідає про пакет збройної допомоги від США. 


Пакет збройної допомоги на $550 мільйонів від Штатів

Президент сполучених Штатів Джо Байден 1 серпня 2022 року підписав меморандум щодо виділення військової допомоги Україні.

«Делегую державному секретарю повноваження спрямовувати до $550 мільйонів США в оборонні товари та послуги Міністерства оборони, а також на військову освіту та навчання, щоб надати допомогу Україні», — йдеться в документі.

Глава Пентагону Ллойд Остін уточнив, що до нового збройного пакета увійшли боєприпаси:

Читати більше новин в Telegram
  • 75 000 снарядів до артилерійських установок 155 мм (натівського зразка);
  • ракети для реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Пакет військової допомоги Україні від США від 1 серпня 2022 року. Фото: Secretary of Defense Lloyd J. Austin III/Twitter

Напередодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що ЗСУ отримали чотири додаткові ракетні установки HIMARS. Це означає, що тепер на озброєнні знаходиться близько 20 таких систем, тому додаткові поставки боєприпасів до них вкрай важливі.

Ракети GMLRS: характеристики

У Міністерстві оборони США не уточнили, які саме ракети для HIMARS отримає Україна. Але оскільки передачу далекобійних балістичних ATACMS в американському уряді досі не схвалили, найімовірніше йдеться про основні снаряди для цих РСЗВ —  GMLRS M31.

Ці ракети є унікальними, адже не несуть сотні кілограмів вибухівки, але при цьому надвисока точність та конструкція дають боєприпасам вкрай високу ефективність. Снаряд оснащується 90-кг осколково-фугасною бойовою частиною та має три варіанти підриву:

  • контактний;
  • відтермінований;
  • повітряний.

Останній призначений для знищення противника на відкритих позиціях, адже вибухова енергія при такому варіанті не йде в землю, а повністю діє на ціль. Бойова частина ракети має високу уламковість, тому може одночасно завдати шкоди десяткам одиниць ворожої техніки. Також повітряний підрив значно ефективніший у випадках, коли техніка прихована.

Завдяки режиму відтермінованої детонації ракети підходять і для ураження укріплених об’єктів, хоча для повноцінних бункерів вони не призначені.

У попередній пакет військової допомоги від США на $270 млн доларів увійшли спеціальні протирадарні ракети, яких в Україну ще не постачали. Це можуть бути ракети саме для систем HIMARS.

«Публічна номенклатура боєприпасів для цієї системи не містить жодної згадки про варіант ракети GMLRS з протирадарною головкою самонаведення. Бо ці ракети мають систему наведення за координатами. Водночас існує згадка про замовлення у 2018 році армією США розробки та інтеграції протирадарної системи наведення у ракету GMLRS. Строк робіт був визначений у 2021-2023 роки», — кажуть у виданні.

Головка самонаведення може працювати у пасивному та активному режимах, тобто самостійно донаводитись на ціль. Теоретично вона здатна знищувати навіть рухомі цілі.

Чи є такі ракети серед нового пакету допомоги з боєприпасами, невідомо. Але якщо ЗСУ таки їх отримають, це дозволить знищувати ще більше ворожої техніки та живої сили. Фактично така система гарантуватиме, що майже кожна ракета влучатиме у задану ціль.

Раніше Заборона розповідала про застосування українськими воїнами  американських ракетних систем HIMARS на передовій, а також про те, яких результатів вдалося досягти за перші тижні експлуатації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій