Читаєте зараз
Борець із голодом з ООН хотів хайпанути на Ілоні Маску. Що з того вийшло

Борець із голодом з ООН хотів хайпанути на Ілоні Маску. Що з того вийшло

Markiian Oliiarnyk
  • $6 млрд вистачить на порятунок 46 мільйонів людей у 43 країнах — заява ВПП.
  • Ілон Маск назвав умови, за яких може віддати гроші на боротьбу з голодом.
  • Голова ВПП Девід Бізлі «мав на увазі інше».

Голова Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП), яка спрямована на боротьбу з голодом у світі, спробував зробити хайп на імені найбагатшої в сучасній історії людини та спіймати його на слабо. Втім, Ілон Маск не розгубився й пообіцяти продати всі акції Tesla і передати $6 млрд на боротьбу з голодом у світі.

Заборона розповідає, які умови поставив мільярдер і чи готові у ВПП їх виконати.

Обіцянка Ілона Маска

Очільник Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі закликав бізнесменів з надприбутками пожертвувати кошти на боротьбу з голодом у світі. В інтерв’ю для CNN він вказав, що 42 мільйони людей у 43 країнах потребують допомоги, і їх можна врятувати — на це потрібно $6 млрд. «Шторм з кількох криз, таких як пандемія COVID-19 і кліматичні зміни, призвели до того, що багато націй стоять на порозі голоду», — сказав глава ВПП.

Девід Бізлі почав постити у Twitter заклики до Ілона Маска пожертвувати прибуток від нещодавнього стрімкого росту вартості акцій Tesla Inc. Він вказував, що ця сума «становить всього 2% від статків» мільярдера.

«$36 млн за один день — збільшення чистого капіталу Ілона Маска завдяки угоді між Tesla і Hertz. Вітання, Ілоне! 1/6 твого денного прибутку може врятувати 42 мільйони життів, які вже стоять на порозі голоду. Нечувана криза. Нечуване багатство. Допоможи!» — написав він в одному із постів.

Читати більше новин в Telegram
Пост Девіда Бізлі у Twitter

Засновник компанії Tesla невдовзі відгукнувся:

«Якщо Всесвітня продовольча програма зможе описати в цьому Twitter-треді, як саме $6 млрд розв’яжуть проблему з голодом у світі, то я негайно продам акції Tesla і зроблю це», — відповів Ілон Маск.

Відповідь Ілона Маска на пост Елі Девіда в Twitter

Також мільярдер зазначив, що має бути бухгалтерський облік із «відкритим вихідним кодом», щоб громадськість могла відстежувати, як витрачаються гроші.

Голова ВПП закликав зустрітися особисто

У відповідь на пропозицію Ілона Маска очільник програми ООН Девід Бізлі уточнив, що мав на увазі не подолання світової проблеми, а «запобігання геополітичній нестабільності й масовій міграції та порятунок 42 мільйонів людей, які перебувають на межі голоду».

Голова ВПП закликав вийти за межі Twitter і особисто зустрітися.

«Замість твітів дозвольте мені показати вам. Ми можемо зустрітися де завгодно — на Землі чи в космосі, — але я пропоную там, де ви зможете бачити працівників ВПП, процеси й так, технології — в роботі. Я принесу план і відкрию звіти», — написав Бізлі.

Відповідь Девіда Бізлі на коментар Ілона Маска у Twitter

Пізніше на заклик Ілона Маска пред’явити план витрат, Девід Бізлі вказав, що всі  «незалежні звіти про оцінку, аудит та ефективність за останні 10 років» є на сайті програми.

Раніше Заборона повідомляла, що Ілон Маск спростував чутки щодо впливу контракту з Hertz на вартість акцій Tesla.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій