'
Читаєте зараз
Британія запропонувала США укласти економічний союз проти Росії та Китаю

Британія запропонувала США укласти економічний союз проти Росії та Китаю

Іван Скорина
  • Прем’єр Сполученого Королівства Ріші Сунак висунув Джо Байдену ідею про новий альянс із Штатами для протидії загрозам з боку ворожих КНР і РФ. 
  • Наразі торгівля з Вашингтоном приносить Лондону 279 млрд фунтів на рік. 
  • Раніше китайський міністр оборони Лі Шанфу зустрівся з британським колегою Беном Воллесом, але відмовився від переговорів із представником США. 

Метою ймовірного альянсу називають посилення економічної безпеки у час загострення тиску недружніх держав на Захід. Угода може покращити торгівлю між країнами шляхом податкових пільг на експорт електромобілів з Британії до Америки. 

Заборона розповідає про можливий договір між союзниками України та загострення їхніх стосунків із КНР. 


Зустріч Ріші Сунака та Джо Байдена: що відомо

Британія хоче сформувати економічний альянс військового типу з США, щоб протистояти загрозам з боку Китаю та Росії. У переговорах із президентом США прем’єр-міністр Сполученого Королівства виступатиме за таку ж широку співпрацю щодо економічної безпеки, як і щодо оборони, пише Daily Mail.

Ріші Сунак зустрівся з Джо Байденом протягом UK-US Friendship Day 7 червня 2023 року, щоб обговорити захист ключових галузей промисловості та ланцюгів постачання від загроз з боку ворожих держав. Це сталося на фоні посилення тиску з боку Росії, яка намагається підвищити ціни на енергоносії в Європі. «Оскільки виклики та загрози, з якими ми стикаємося, змінюються, нам потрібно побудувати альянс, який також захищатиме наші економіки. Подібно до того, як оперативна сумісність між нашими військами дала нам перевагу над супротивниками на полі бою, більша економічна сумісність дасть вирішальну перевагу на наступні десятиліття», — сказав Сунак. 

Ймовірно, Байден запропонує нові торгові поступки, щоб допомогти автопромисловості Сполученого Королівства, що зіштовхнулася з тиском екологічних субсидій США. Це рішення може призвести до угоди щодо корисних копалин, яка дозволить британським компаніям-експортерам електромобілів користуватися податковими пільгами, доступними для американських виробників. Зараз торгові стосунки між країнами приносять Лондону 279 млрд фунтів на рік. 

Читати більше новин в Telegram

Напруга між КНР і Заходом: виступ міністра оборони Британії

Пропозиція Ріші Сунака з’явилася після того, як міністр оборони Китаю і Шанфу зустрівся з британським та іншими європейськими колегами на безпековому саміті «Діалог Шангрі-Ла». Чиновник відмовився від розмови з США, звинувачуючи їх в ескалації війни РФ проти України. 

На конференції у Сингапурі Шанфу поговорив із Високим представником ЄС Жозепом Боррелем, міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом і міністром оборони Великобританії Беном Воллесом. Проте результати були неоднозначними. Боррель обмежився формальним коментарем, а Пісторіус підняв незручну тему навчання китайських пілотів німецькими інструкторами та наголосив, що очікує негайного припинення цієї політики.

У виступі на конференції британський міністр оборони Бен Воллес відзначив визначальний для епохи підйом Китаю, який не можна ігнорувати.

«Незаперечна правда, що жодну з наших найважливіших глобальних проблем не можна вирішити без взаємодії з Китаєм[…] Але ми також повинні визнати, що цей підйом також пов’язаний з проблемами, такими як незаконна торгівля, напруга в територіальних водах, суперечки щодо суверенітету [Тайваню] та боргова дипломатія», — розповів Воллес.

КНР залишився при своїх позиціях і прямо попередив США про небезпеку наближення їхньої військової техніки до Китаю. Лі Шанфу також пообіцяв повернути Тайвань за будь-яку ціну та розкритикував Штати та Канаду за відправку бойових суден у Південнокитайське море (Німеччина збирається це зробити у 2024 році). 

Раніше Заборона розповідала про китайські танкери, що приховали свою геолокацію від міжнародних спостерігачів, щоб купувати у Росії нафту. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій