'
Читаєте зараз
У Канаді легалізували марихуану. Що далі? Детально

У Канаді легалізували марихуану. Що далі? Детально

Сергій Сурепін

Канадський парламент прийняв рішення легалізувати немедичну марихуану в усій країні. Документ регулює, як можна вирощувати, розповсюджувати і продавати марихуану. Його підтримали 52 депутати, 29 висловилися проти, повідомляє BBC.

Зберігання марихуани було незаконним в Канаді з 1923 року, але її медичне використання дозволили у 2001 році. У 2015 році, коли вона була ще нелегальною, канадці витрачали на марихуану 4,5 млрд доларів на рік – майже стільки ж, скільки вони витрачали на вино.

Канада не перша

Канада стала другою країною світу, де немедичне вживання цієї речовини дозволили по всій країні. Першою був Уругвай – там марихуану легалізували у грудні 2013 року. Рекреаційний вжиток марихуани також дозволений у кількох штатах США, але не у всій країні. У багатьох країнах світу також дозволене вживання медичної марихуани.

Коли закон набуде чинності?

Читати більше новин в Telegram

Найімовірніше, цього тижня закон отримає королівську санкцію, і лише після того уряд вирішить, коли саме він набуде чинності. Та, найімовірніше, легально купувати і вживати марихуану канадці зможуть уже у вересні.

Як це працюватиме?

Вважається, що канадці зможуть легально купувати канабіс і канабісову олію, вироблену ліцензованими виробниками у легальних магазинах, які сплачуватимуть податки. Крім того, канадці зможуть замовити марихуану онлайн у так само ліцензованих онлайн-магазинах.

Дорослим дозволятиметься мати при собі до 30 грамів висушеного канабісу. Їстівні продукти із цієї рослини планують забезпечити на легальному ринку вже до кінця року – це пов’язано з тим, що уряду ще належить деталізувати регуляцію цієї сфери.

Купувати марихуану можна буде з 18 років, проте деякі канадські провінції вирішили підвищити цей ценз до 19 років.

Що залишиться забороненим?

Не можна буде мати при собі більше 30 грамів канабісу, вирощувати у себе вдома більше чотирьох кущів марихуани без ліцензії чи купувати продукт у неліцензованого дилера.

Продаж марихуани неповнолітнім каратиметься ув’язненням на термін до 14 років. Хоч критики кажуть, що таке покарання – надто суворе і є непропорційним тому, яке загрожує продавцям неповнолітнім алкоголю.

 

Читайте також:

У США заарештували українку. Вона вирощувала марихуану на мільйон доларів

Не лише кокаїн: Які наркотики впливають на поп-культуру

Секс-роботи та марихуана: Заборони тижня

Марихуана і Трамп: Заборони тижня

Українцям найдорожче коштують «порочні» товари

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій