Читаєте зараз
Чехія подала на РФ в суд: що вимагають

Чехія подала на РФ в суд: що вимагають

Анастасія Бодюл
  • Чеське міністерство закордонних справ подало позов проти Росії з вимогою віддати борг розміром €2 мільйони.
  • Російська Федерація використовувала для своїх посольств 59 земельних ділянок, не сплачуючи оренду.
  • Це не перший скандал за участі на представництва країни-агресорки: у червні 2023 році в Австралії у них вже відібрали земельну ділянку. 

До травня 2023 року росіяни мали законне право безплатно користуватися деякими землями в Карлових Варах, Празі та Брно з дипломатичними цілями. Такий дозвіл їм надали ще у 1980-х роках, коли чехи були під впливом СРСР.

Заборона розповідає про судові справи щодо російських посольств.


Чеський позов проти Росії: деталі

Міністерство закордонних справ Чехії подало позов, де вимагає віддати борг розміром €2 млн за оренду землі. РФ розміщувала свої посольства у багатьох чеських містах, не сплачуючи необхідні збори за ділянки, повідомляє Reuters.

«Чеський уряд у травні 2023 року скасував рішення, які донині дозволяли росіянам безплатно користуватися великими масивами землі. Вони були прийняті під тиском у час радянської окупації країни у 1980-х роках. Несанкціоновані прибутки від використання території не повинні використовуватися для підтримки нинішньої окупації України», — наголосив міністр європейських справ Чехії Мартін Дворжак.

Загалом рішення стосується 59 земельних ділянок в Карлових Варах, Празі та Брно. Чеська сторона заявила, що доки РФ не сплатить податкові зобов’язання, користуватися цими територіями буде заборонено. У МЗС Росії відповіли, що запит на виплату оренди є незаконним і віддавати борг вони не планують.

Читати більше новин в Telegram

Російське посольство в Австралії: суд щодо території

У червні 2023 році уряд Австралії скасував договір оренди на земельну ділянку, де Москва планувала побудувати нове представництво. 

Цю територію Росія придбала ще у 2008 році, а у 2011-му — отримала дозвіл на будівництво: за 12 років роботи так і не завершили. 15 червня 2023 року парламент Австралії ухвалив нові закони, які дозволяли їм припинити забудову. Таке рішення австралійці регламентували загрозою для національної безпеки. Посольство мало знаходиться лише за 400 метрів від будівлі парламенту, що посилювало ризик можливого шпигунства.

Росія намагалася накласти заборону на рішення і висунула позов до суду у відповідь. У скарзі представники країни заявили, що у разі остаточного розірвання договору, Австралія має відшкодувати витрачені на будівництво $5.5 мільйонів. Але Верховний суд не задовольнив звернення і постановив, що РФ повинна негайно звільнити ділянку.

Раніше Заборона розповідала про правила виїзду із Чехії для українських біженців: які довідки необхідно зібрати та чи треба відмовлятися від тимчасового захисту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій