Читаєте зараз
Чому не сидить? Коротко і головне про історію з арештом Дональда Трампа

Чому не сидить? Коротко і головне про історію з арештом Дональда Трампа

Yevheniia Kostina
  • 45-й президент 4 квітня був заарештований в приміщенні кримінального суду Нью-Йорку, куди він з’явився добровільно.
  • Політику пред’явлено обвинувачення у 34 випадках фінансового шахрайства. Трамп заявив про невинуватість.
  • Паралельно відбувся інший суд: чи не найголовніша фігурантка процесу програла у справі про відшкодування адвокатам.

Основний пункт звинувачень проти Дональда Трампа — виплата $130 000 порнозірці Стормі Деніелс в обмін на мовчання про роман із мільярдером. Ці гроші актриса отримала під час президентських перегонів у 2016 році, коли її одкровення могли зіпсувати репутацію кандидата. Політика дійсно арештували, але відпустили через дві години. Цікаво, що навіть якщо б його відправили до в’язниці, це ніяк би не вплинуло на право балотуватися.

Заборона розповідає про справу проти 45-го президента США, арешт та судові процеси.


Арешт Трампа 4 квітня

Президент США (2017-2021, Республіканська партія) 4 квітня 2023 року був заарештований в будівлі суду і пішов приблизно через дві години після пред’явлення звинувачення. Він не визнав себе винним у висунутих в результаті розслідування окружного прокурора Манхеттена Елвіна Брегга звинуваченнях.

Дональд Трамп приїхав до будівлі суду. Скріншот: пряма трансляція WP

У висновку прокуратури 34 пункти, які стосуються підробки ділових документів першого ступеня з метою приховування компромату та незаконної діяльності.

Відповідно до законодавства штату Нью-Йорк, фальсифікація ділової документації, як правило, класифікується лише як провина і не тягне за собою кримінальної відповідальності. Проте прокуратура може посилити звинувачення, якщо вважає, що документи були підроблені для того, щоб приховати інший злочин.

Читати більше новин в Telegram

«Слухання в Нью-Йорку були шокуючими тим, що в них не було жодних сюрпризів. Практично кожен експерт у галузі права сказав, що жодної справи немає. Не було нічого незаконного!» — заявив політик.

Чи посадять Трампа

Обвинувачення висунуте політику за кожним фактом незаконної виплати, здійсненої через Trump Organization. Оплата одній людині здійснювалась кількома траншами, тож кожна фіксувалася як окремий пункт.

В обвинувальному акті вказують три епізоди, які підтверджують існування цієї схеми:

  • колишньому швейцару готелю Trump Tower через підставну компанію було заплачено $30 000, щоб він не розповів про нібито позашлюбну дитину Трампа;
  • через ту ж компанію заплатили жінці $150 000, яка стверджувала, що мала сексуальні стосунки з Трампом (з обставин, які описуються в обвинуваченні, випливає, що йдеться про модель Playboy Карен Макдугал). Гроші були виплачені не готівкою, а через підставну компанію, документи про справжнє призначення платежу були фальсифіковані.
  • юридичний радник Трампа за 12 днів до президентських виборів переказав $130 000 адвокату порноакторки через підставну компанію (ймовірно, йдеться про Майкла Коена та Сормі Деніелс). Цю суму Трамп повернув Коену вже після перемоги. Загалом він розбив суму для Коена на 11 чеків, переданих через Trump Organization. Це відшкодування було замасковано під оплату юридичних послуг.

Усі ці обвинувачення — це кримінальні правопорушення найменшого ступеня тяжкості за законодавством Нью-Йорка. За кожне загрожує до чотирьох років позбавлення волі. Найімовірнішим результатом у кінці цього судового процесу є штраф, але також є шанс, що його можуть відправити до в’язниці. Фальсифікація ділових записів зазвичай переслідується як проступок.

Імпічмент та передвиборча гонка 2024 року

Коли Трамп був президентом, Конгрес ініціював два серйозні розслідування, які призвели до процедури імпічменту, але обидва рази республиканець уникнув позбавлення влади.

Тепер, коли він залишив посаду лідера Штатів, йому більше не можна оголосити про імпічмент, натомість йому можуть висунути звинувачення та порушити низку кримінальних розслідувань.

Між тим, у Конституції США немає нічого, що заважало б Трампу продовжувати свою передвиборчу кампанію, навіть зараз, коли має справа дійшла до суду.

Навіть якби його посадили, він теоретично міг би балотуватися в президенти і виграти вибори. Втім, тривала тяганина та розгляд справ стануть серйозним відволіканням від передвиборчої кампанії.

Суди за участі Стормі Деніелс

Тим часом 9-й окружний апеляційний суд США став на бік колишнього президента в його спробах відшкодувати $120 000 за судові витрати від зірки фільмів для дорослих Стормі Деніелс (справжнє ім’я — Стефані Кліффорд), повідомляє CNN.

Актриса подала до суду на Трампа в 2018 році після того, як він у твіті назвав повною аферою звинувачення Деніелс про те, що невідомий чоловік погрожував їй на парковці: нібито вимагав, щоб вона замовчала про її роман з Трампом. Той процес вона програла: її зобов’язали виплатити понад $500 000 адвокатам 45-го президента.

Цивільний процес офіційно не пов’язаний з арештом Трампа та висунутими проти нього звинуваченнями в Нью-Йорку, але обидва стосуються Деніелс, якій під час президентської кампанії 2016 року заплатили $130 000 за мовчання про роман.

Раніше Заборона розповідала про іншу справу проти 45-го президента США. Мінюст розглядав підозру, що політик міг викрасти і зберігати секретні документи щодо ядерної зброї у власному маєтку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій