Цілі у тилу: США створять потужну ракету для винищувачів-невидимок
- ВПС США замовили компанії Northrop Grumman розробку новітніх ракет повітряного базування Stand-in Attack Weapon.
- Боєприпас зроблять на базі AGM-88E AARGM, які є розвитком відомих ракет HARM. Їх Штати передають ЗСУ.
- HARM — це потужна гіперзвукова ракета, призначена для пошуку та знищення систем ППО, але SiAW має бути ще швидшою та ефективнішою.
Stand-in Attack Weapon будуть запускатися з винищувачів п’ятого покоління F-35 та шостого B-21, які оснащені найсучаснішим захистом від виявлення. Завдяки такому поєднанню та власним технічним характеристикам боєприпас зможе вражати радари, пункти управління, пускові для крилатих та балістики ракет навіть у глибокому тилу ворога. І це не єдина перевага.
Заборона розповідає про проєкт ВПС США та Northrop Grumman.
SiAW: якою буде зброя
Військово-повітряні сили США уклали контракт з оборонною корпорацією Northrop Grumman на суму приблизно $705 мільйонів. Компанія має розробити новітні ракети класу «повітря-земля» Stand-in Attack Weapon (SiAW).
Запускатися вони будуть з винищувачів п’ятого покоління F-35 та шостого B-21 (ще у розробці, перший політ запланований у 2023 році). Обидва літаки оснащені надпотужним захистом від виявлення, через який їх прозвали винищувачами-невидимками.
Читати більше новин в Telegram«Це зброя, яка прискорить перехід до нового покоління повітряної сили. В SiAW буде використано досвід в проєктування, розробці та виробництві систем озброєнь, щоб збільшити можливості винищувачів.
Протягом наступних 36 місяців [до вересня-2026] Northrop Grumman проведе інтеграцію платформи та завершить програму льотних випробувань для підготовки до використання», — кажуть у компанії.
Stand-in Attack Weapon буде призначена для знищення цінних цілей у глибокому тилу противника, зокрема і засобів протиповітряної оборони, пише Defense Express.
Ракета також буде здатна уражати пункти управління, пускові балістичних та крилатих ракет, системи придушення GPS, протисупутникові системи та інші важливі цілі.
Базуватиметься боєприпас на удосконаленій протирадіолокаційній ракеті AGM-88E AARGM, яка є розвитком AGM-88 HARM. Це один зі снарядів, що США активно передають ЗСУ.
«SiAW зможе знищувати цілі на великих відстанях, тож буде швидшою за свого попередника HARM, і вмітиме діяти у захищеному повітряному просторі противника. Ракета базуватиметься на відкритій архітектурі, щоб мати можливість швидко модернізувати її з урахуванням сучасних загроз, що постійно змінюються та удосконалюються», — пояснили експерти з озброєння.
HARM: що за ракети
AGM-88 HARM (High-speed Antiradiation Missile) — надзвукова тактична ракета класу «повітря-земля», призначена для пошуку та знищення систем ППО, оснащених наземними радіолокаційними станціями. Бойова частина сконструйована так, щоб завдати максимальної шкоди цільовим антенам та електроніці ворожих систем.
Ракета здатна виявляти, націлюватися та знищувати ворожі об’єкти з мінімальним залученням пілота літака. Для цього використовується пропорційна система наведення:
- спочатку датчики вловлюють випромінювання радара противника;
- потім вмикається головка самонаведення у носовій частині (у моделях A, B, C та С1 використовується інерціальна навігація, а версії D — GPS);
- якщо противник вимикає радар, це його не врятує — HARM запам’ятовує координати випромінювання і продовжує летіти до цілі.
HARM оснащена бездимним твердопаливним розгінно-маршовим двигуном, який може розігнати її до швидкості у понад 2 Махи (2 450 км/годину). Здатна летіти на відстань до 150 кілометрів.
Раніше Заборона розповідала про потужні ракети для реактивних систем залпового вогню HIMARS, які розробляють у США. Вони матимуть більшу дальність та покращену маневровість
Читати більше новин в Telegram