'
Читаєте зараз
Ціна буде дуже високою. G7 та ЄС попередили Росію про можливі наслідки вторгнення в Україну

Ціна буде дуже високою. G7 та ЄС попередили Росію про можливі наслідки вторгнення в Україну

Markiian Oliiarnyk
країни G7
  • Міністри закордонних справ країн Великої сімки та ЄС виступили з серйозною заявою.
  • Очільники МЗС виступили єдиним фронтом щодо чергової агресивної риторики Росії в бік України.
  • Кремлю вже прямо кажуть, що ціна буде високою.

Міністри закордонних справ країн G7 та Європейського Союзу попередили Росію щодо нарощування військових сил на кордоні з Україною. Вони заявили, що подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки для країни-агресора, а ціна у відповідь буде дуже високою. 

Заборона розповідає про офіційну заяву Великої сімки та ЄС щодо врегулювання російсько-українського конфлікту. 


Заява G7 та ЄС щодо російської агресії проти України

12 грудня 2021 року міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки, а також верховний представник Європейського Союзу опублікували офіційну заяву, в якій підтвердили свою єдиність у засудженні нарощування військової сили Росії та її агресивної риторики на адресу України.

Держави Великої сімки закликали Росію до деескалації, а також продовжити дипломатичні канали та дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань щодо прозорості військової діяльності, як це зробив президент Байден під час розмови з президентом Путіним 7 грудня. «Ми знову підтверджуємо нашу підтримку зусиль Франції та Німеччини в Нормандському форматі для досягнення повного виконання Мінських домовленостей з метою врегулювання конфлікту [війни] на сході України», — йдеться у заяві G7.

Міністри закордонних справ сімох країн та представник ЄС наголошують, що будь-яке застосування сили для зміни кордонів суворо заборонено міжнародним правом. І Росія не має сумніватися в тому, що подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки та високу ціну у відповідь.

Читати більше новин в Telegram

«Ми підтверджуємо нашу непохитну відданість суверенітету та територіальній цілісності України, а також право будь-якої суверенної держави визначати своє майбутнє. Ми вітаємо стриманість України. Ми будемо активізувати нашу співпрацю щодо спільної та всебічної відповіді», — заявили міністри закордонних справ та ЄС.

Раніше Заборона розповідала про міжнародну глибоку занепокоєність щодо стягування Росією військ до українських кордонів як з боку РФ, так і з боку Білорусі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій