Росія підтягнула цілу армію до півдня України - Заборона
Читаєте зараз
Західні ЗМІ повідомили, що Росія підтягнула війська до кордонів з Україною. Розвідка це заперечує

Західні ЗМІ повідомили, що Росія підтягнула війська до кордонів з Україною. Розвідка це заперечує

Протест проти Путіна
  • Washington Post написало про нарощування російських військ на кордоні з Україною.
  • У Головному управлінні української розвідки спростували інформацію WP.
  • Американське Politico опублікувало фото, Кремль почав виправдовуватися.

У американських медіа з’явилася інформація про накопичення російських військ на кордоні з Україною. Втім, українська розвідка заперечила факт зростання кількості військових країни-окупанта.

Заборона розповідає про історію з публікаціями поважних американських медіа та поясненнями з боку Кремля та Міноборони України.


Washington Post: черговий рух військ РФ

31 жовтня 2021 року видання Washington Post випустило статтю, у якій повідомило про чергову передислокацію російських військ у території, що мають спільний кордон з Україною (Сумська область). Цей факт викликав занепокоєння серед чиновників у США та ЄС, бо журналісти зауважили, що невідомо, чим займаються там війська країни-агресора.

Директор програми досліджень Росії в некомерційній аналітичній групі CNA у Вірджинії Майкл Кофман наголосив, що нові переміщення російської армії здійснюються не в цілях військових навчань і це не схоже на військові тренування. За його словами, кадри з супутника, ймовірно, показують те, що перша гвардійська танкова армія Росії переміщує особовий склад і техніку в бік України.

Українська розвідка прояснила наявність армії, Пентагон стежить

В Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що не зафіксували додаткового перекидання російських військ до кордону з Україною.

«Найбільш вірогідно, що оприлюднені у ЗМІ факти нарощування угруповань збройних сил Російської Федерації на українському напрямку є елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій», — йдеться в повідомленні.

Там додали, що ці війська ймовірно залишились біля кордонів після російсько-білоруських навчань «Запад-2021»

У США заявили, що уважно слідкують за ситуацією на кордоні між Україною та РФ. 

«Нам відомо про публічні повідомлення про незвичайну російську військову активність біля України. Ми збираємося продовжити консультації із союзниками й партнерами щодо цього питання. Будь-яка ескалація або агресивні дії викликатимуть велику стурбованість у Сполучених Штатів», — сказав речник Пентагону Джон Кірбі.

Фото Politico та виправдання Кремля

1 листопада 2021 року американське видання Politico опублікувало фотографії з комерційного супутника, де зафіксоване накопичення російських військ поблизу кордонів України.

«Нові зображення, зроблені Maxar Technologies та передані Politico, показують скупчення бронетанкових підрозділів, танків і самохідної артилерії разом із наземними військами, які зосереджуються біля російського міста Єльня, неподалік кордону з Білоруссю», — зазначається в публікації.

uKtw 6T6XAKUaLcWyMNzFZ5KMTva8ZS0yoTVhHWZuIzXK4vBEpuZq 741HKZz8 TyXNWQ2Pd11GhAB5mllF B8LTyOQQd4 dpmCETT sKr3SQHAs wz5ovbSLx3JYQ4CF4UVORO  - <b>Західні ЗМІ повідомили, що Росія підтягнула війська до кордонів з Україною.</b> Розвідка це заперечує - Заборона
Військовий табір Росії поблизу кордонів Білорусі та Україні. Джерело: Politico

Журналісти зазначають, що ці підрозділи почали передислокацію у вересні-2021 й включають частини 1-ї гвардійської танкової армії РФ. Ця армія зазвичай отримує всі передові розробки техніки, стверджує видання, посилаючись на аналіз приватного розвідувального агентства Janes.

Біля Брянська й Курська — поблизу північного кордону України (Сумська область) — зосереджується техніка 4-ї танкової дивізії РФ. Серед техніки там є танки Т-80У та самохідна артилерія.

За даними агентства Janes, ці перекидання є явними відхиленнями від типової підготовки 1-ї гвардійської танкової армії РФ, яка зазвичай дислокується поблизу Москви.

У Кремлі в коментарі Reuters назвали публікацію Politico «неякісним фейком», але додали, що це справа Росії — як вона пересуває війська на своїй території.

Раніше Заборона розповіла про те, як окупанти блокували роботу місії ОБСЄ на Донбасі. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору