Читаєте зараз
Денис Куликовський затриманий в Києві. Палич — головний й найстрашніший кат «Ізоляції»

Денис Куликовський затриманий в Києві. Палич — головний й найстрашніший кат «Ізоляції»

Yevhen Koziarin
СБУ
  • Денис Куликовський (Аїд) катував та вбивав військовополонених та цивільних.
  • СБУ звинувачує бойовика на прізвисько «Палич» за чотирма статтями Кримінального кодексу 
  • Затриманому у Києві террористу загрожує довічне ув’язнення.

9 листопада 2021 року у Києві затримали керівника в’язниці «Ізоляція» в окупованому Донецьку Дениса Куликовського на прізвиська Палич та Аїд. Він очолював в’язницю для катувань українських військових та цивільних.

Заборона розповідає, хто такий Денис Куликовський та які злочини відбувались в «Ізоляції».


Денис Куликовський: хто він такий

«У Києві затримано головного воєнного злочинця Ізоляції — Куликовського Дениса, він же «Палич». Тепер можу сказати, що життя прожив не даремно», — повідомив у Facebook журналіст, в’язень «Ізоляції» Станіслав Асєєв.

У Службі безпеки України уточнили, що Куликовського затримала контррозвідка спецслужби. Наразі стосовно бойовика проводяться визначені законодавством процесуальні дії. Зокрема щодо його доставки до суду для обрання запобіжного заходу, а також отримання додаткової інформації про його протиправну діяльність.

За інформацією слідства, «чоловік організовував та брав участь у вбивствах і катуваннях незаконно ув’язнених громадян України».

Читати більше новин в Telegram
Відео свідчень бойовика Дениса Куликовського. Джерело: СБУ.

Куликовського затримали у межах справи, де йому інкримінують 4 статті Кримінального кодексу України:

  • ст. 149 (торгівля людьми);
  • ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації);
  • ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань);
  • ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

За останньою статтею Куликовському загрожує довічне ув’язнення.

Згідно даних ГО «Свободу в’язням Кремля», Куликовський орієнтовно у 2015-2018 роках керував «Ізоляцією».

«Багато колишніх в’язнів із жахом згадують Куликовського як головного ката в’язниці. Садист прирікав людей на тортури та іноді особисто катував полонених і громадян, яких звинувачували у діяльності проти терористів «ДНР», — розповіли в ГО. Під керівництвом «Палича» в’язнів били, різали, душили, топили, катували електричним струмом та ґвалтували. Куликовський також  практикував такі методи психологічного впливу як поховання заживо та інсценування розстрілів.

Катівня «Ізоляція»: що відомо про тюрму «ДНР»

У червні 2014 року в окупованому Донецьку захопили культурний центр «Ізоляція». Там облаштували військову базу та звозили туди мирних жителів, полонених українських військових та своїх же бойовиків. Тюремники жорстоко поводились з захопленими людьми, застосовували психологічне та фізичне насильство, катували та змушували працювати.

План Ізоляцїї. Інфографіка: НВ

Станіслав Асеєв згадує, що порядки були вкрай жорсткими: всі ув’язнені пересувалися між камерами з пакетами на головах і піддавалися тортурам.

«Коли він [Денис Куликовський] напивався, то вривався в камеру і всіх бив до напівсмерті. Просто бігав як божевільний із камери в камеру і бив, як справжній садист. А наступного дня Палич приходив до нас як ніби нічого не сталось і пригощав протермінованими цукерками», — поділився журналіст.

Також полонені долучалися до катувань. «З адміністрацією співпрацювали усі, кого виводили на роботи. Хтось навіть ґвалтував за вказівкою наглядачів. Про те, що відбувалося на «Ізоляції», звільнені мріяли забути», — розповів у коментарі УП Євген Бражніков, в’язень тюрми бойовиків. 

У різний час на «Ізоляції» одночасно утримували від десяти до 70 людей, їх охороняли п’ять-сім тюремників.

За даними Офісу генпрокурора, уже викрито ключовий керівний склад тюрми та основних виконавців злочинів. Загалом вже 15 фігурантам заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни та встановлено близько 170 постраждалих.

Раніше Заборона опублікувала матеріал про чотирьох жінок, які утримуються у тюрмах бойовиків «ДНР».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій