Читаєте зараз
Депутати в РФ попросила Путіна помилувати Сенцова. Але отримала відмову

Депутати в РФ попросила Путіна помилувати Сенцова. Але отримала відмову

Сергій Сурепін

Російська партія «Яблуко» (опозиція влади) зробила звернення до президента РФ Володимира Путіна з проханням помилувати Режисера Олега Сенцова, який досі перебуває у в’язниці. У Кремлі відповіли, що не будуть розглядати це питання без особистого звернення режисера.

Що написала партія «Яблуко»

«Право помилування – виняткова прерогатива президента, конституція Росії не обмежує президента в цьому праві. Закликаємо не боятися здійснити цей крок, надзвичайно важливий з гуманітарного, правового та політичного погляду», – таке звернення партія зробила до Путіна ще 28 вересня (тоді був 139 день голодування Сенцова).

Відповідь влади

Представники президента РФ заявили, що процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого, який звертається до президента країни через адміністрацію виправної установи. Надалі клопотання надають у комісію з питань помилування на території суб’єкта РФ – там приймається попереднє рішення про доцільність помилування.

Читати більше новин в Telegram

Коментар голови партії «Яблуко»

Голова партії «Яблуко» Емілія Слабунова вважає, що така відповідь Кремля говорить про те, що Путін знімає з себе відповідальність за вирішення дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання – збереження життя людини, яку звинуватили за політичними мотивами.

Чому Сенцов у в’язниці?

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцов перебуває у РФ. Його утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Із середини травня 2018 року Сенцов дотримувався голодування, але на початку жовтня припинив його.

 

Читайте також:

Сенцов заповів екранізацію своїх робіт режисерці Врадій. Авторські права — дітям

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій