'
Читаєте зараз
Сенцов заповів екранізацію своїх робіт режисерці Врадій. Авторські права – дітям

Сенцов заповів екранізацію своїх робіт режисерці Врадій. Авторські права – дітям

Сергій Сурепін

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов заповів екранізацію своїх робіт режисерці Євгенії Врадій, а авторські права та гонорари – своїм дітям. Про це повідомляє «Громадське». Лист із заповітом виданню передала сестра українського режисера Наталія Каплан.

«Я, Сенцов Олег Геннадійович, перебуваючи при здоровому розумі й твердій пам’яті заповідаю в разі моєї смерті екранізацію фільмів за моїми сценаріями, а саме «Носорог», «Кай», а також написані мною в неволі «Блистательный мир», «Вороны» та «Кристи» моїй соратниці й другому режисерові Євгенії Врадій у якості режисера-постановника. У разі її відмови вона має право обрати, кому передоручити ці екранізації, а також компанію-виробника цих фільмів. Правонаступниками, спадкоємцями та одержувачами моїх гонорарів після моєї смерті я призначаю моїх дітей: Сенцову Аліну і Сенцова Владислава. Заповіт складено в ІК-8 м. Лабитнангі в присутності та завірено моїм адвокатом Дінзе Дмитром. 07.09.18», – написав Сенцов.

Хто така Врадій

Євгенія Врадій – художниця-постановниця фільму «Гамер» Сенцова. Вона цікавилася кіберспортом, часто відвідувала комп’ютерний клуб, де бачила Олега. Врадій працювала фотографкою та знімала короткометражні фільми.

Нагадаємо, 25 жовтня Сенцов став лауреатом премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Церемонія вручення премії відбудеться 12 грудня в Страсбурзі. Розмір премії становить 50 тисяч євро. За словами Каплан, грошову премію, швидше за все, покладуть на банківський рахунок, де вона чекатиме Сенцова, або, за необхідності, передадуть його дітям.

Читати більше новин в Telegram

Чому Сенцов у в’язниці?

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцов перебуває у РФ. Його утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Із середини травня 2018 року Сенцов дотримувався голодування, але на початку жовтня припинив його.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій