Доктор Бабуся

Офтальмологиня пів століття працює в Інституті офтальмології — фотоісторія Заборони

Доктор Бабуся. Офтальмологиня пів століття працює в Інституті офтальмології — фотоісторія Заборони

Віра Сердюченко працює в Інституті офтальмології ім. Філатова в Одесі пів століття — з 1969 року. Це, мабуть, найавторитетніший науковий інститут в Україні, і щорічно через нього проходять тисячі дітей і дорослих з різними проблемами зору.  

Ісландський фотограф Оскар Гадльґрімссон спеціально для Заборони задокументував кілька робочих днів з життя Віри Сердюченко — і цілого світу науки, до якого в обивателів зазвичай немає доступу. Його вразило те, що жінка у 82 роки, незважаючи на загрозу зараження коронавірусом, продовжує приймати десятки пацієнтів щодня. За свою роботу вона отримує всього приблизно 200 доларів на місяць — з урахуванням надбавок за стаж і науковий ступінь. Одноразові маски й рукавички, необхідні для захисту від коронавірусу, вона, як і всі співробітники інституту, купує собі сама.  

Більшість підопічних професорки — діти з проблемами бінокулярного зору. Жінка каже, що не може кинути своїх пацієнтів, тому вона не йде на пенсію, а продовжує працювати з раннього ранку до пізнього вечора у своєму інституті.

Оскар Гадльґрімссон — фотограф і художник, останні шість років фокусується в основному на зйомках в Азії і приділяє особливу увагу гостросоціальним питанням. Він опублікував фотокнигу про секс-роботу в Таїланді, зробив проєкт про мігрантів з Пакистану та Індії, що живуть у Дубаї, а також проєкт про боротьбу з бідністю в нетрях Мумбаї. Більше його робіт можна знайти на цьому сайті.