'
Читаєте зараз
#DontBurnOurHome: Увесь світ виказує підтримку ромам

#DontBurnOurHome: Увесь світ виказує підтримку ромам

Аня Білоус
Автор:

У субботу, 23 червня, група молодиків 16-18 років із ультраправої організації «Твереза і зла молодь» напали на поселення ромів поблизу Львову. Одного з мешканців поселення було вбито, ще трьох – травмовано.

Високий градус насильства у суспільстві вже засудили численні політики, публічні персони, а також українські та міжнародні організаціїї. А в мережі тим часом почав з’являтися хештег #DontBurnOurHome, спрямований на підтримку ромів. Заборона зібрала основні коментарі тих, хто вже висловися з цього приводу.

 

Правозахисники Human rights watch опублікували текст із закликом «зупинити безкарність злочинів на ґрунті ненависті».  У ньому йде мова про пасивність української влади, яка не охоче проводить розслідування подібних нападів та навіть не завжди заводить кримінальні справи на нападників.

 

Читати більше новин в Telegram

Занепокоєність нападом також висловили представники Американського посольства в Україні. У себе у твіттері вони закликали якнайшвидше розслідувати вбивство та покарати винних: «Шоковані нападом на табір ромів у Львові. Зловмисники повинні бути притягнуті до відповідальності. В Європі, в тому числі в Україні, немає місця расизму та насильству.»

 

Комісар Європи з прав людини Дуня Міятович виразила свої співчуття родичам загиблого та на свой сторінці у твіттері пообіцяла скоро зв’язатися з представниками української влади, аби проконтролювати, як ведеться розслідування вбивства. На своїй сторінці у фейсбуці Міятович написала наступне: «Я закликаю українську владу активізували зусилля, направлені на зупитення цих нападів та провести судове переслідування відповідальних [за напад]. … Правозахисники повідомили мені, що реакція на насилля та залякування, направлені проти ромів, у багатьох випадках була байдужою та неефективною. Тому я закликаю владу прийняти контрміри, переслідували у суді та притягнути до відповідальності винуватих у насильницьких діях».

За її оцінкою, арешт підозрюваних – це крок у правильному напрямку.

 

Заяву щодо антиромського насильства опублікувала Спільнота Святого Егідія та Молоді за мир. Вони назвали подібні напади явною ознакою деградації українського суспільства.

«Коли насильство обрушується на найслабших, коли жертвами стають люди, приналежні до національних меншин, це означає, що наше суспільне життя починає деградувати. Пропаганда расистської ненависті, виховання зневаги та сіяння насильства отруюють наше суспільство та підривають саме коріння його існування”, – вказано у повідомленні на сторінці організації у Фейсбуці.

 

Занепокоєння також виразив прес-секретар генсека Ради Європи Деніел Хольген. Він написав у своєму твіттері наступне: “Ми засуджуємо ще одну атаку на ромів, про яку сьогодні повідомила поліція. Ми нажахані тим, що цього разу одна людина загинула. Очікуємо повного і прозорого розслідування справи».

 

А також з’явилось звернення Конференції Римсько-Католицьких Єпископів в Україні. Вони однозначно засудили напади на табори ромів.

“Стережімося расистської ненависті і насильства, виховання молоді в нетерпимості до національних меншин, до слабких і тих, які живуть чи думають «по-іншому»”, – говориться у повідомленні.

 

Нагадаємо, раніше Українська Греко-Католицька церква засудила погроми ромів. Звернення УГКЦ з’явилося на офіційному сайті церкві. Крім неї ли Кофесія Римо-Католицьких єпископів виразила свою позицію свою позицію з цього питання.

Свою позицію також висловило Міністерство культури України та попросило міністра внутрішніх справ Арсена Авакова проконтролювати розслідування нападу на табір ромів у Львові.

У свою чергу, міністр Аваков назвав напад підлітків на ромське поселення у Львівській області діями, «інспірованоими з РФ».

«Аналітики кіберполіції нам показують копію цього сайту РФ, цей сайт відкрили та адміністрували у Львівській, Харківській, Київській та ще в одній області. Звідки це прийшло? Так, інспірували звідти, але тут-то брали участь наші”, – заявив Арсен Аваков, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Схожу версію озвучив голова Служби безпеки України Василь Грицак. Він припускає, що за нападом на ромів у Львові може стояти Росія.

 

Читайте також: 

У Львові напали на ромський табір, є вбиті та поранені.

«Для сім’ї це трагедія». Що відомо про вбитого у Львові рома.

23-річного рома вбивали колективно з метою вбивства – мер Львова.

Греко-Католицька церква засудила погроми ромів. Єдина серед українських.

Неонацисти зі зв’язками в Росії та місцеві «патріоти». Хто стоїть за нападами на ромів.

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій