Читаєте зараз
ДРГ Лукашенка? У Києві невідомі кілька днів катували білоруського журналіста

ДРГ Лукашенка? У Києві невідомі кілька днів катували білоруського журналіста

Ilona Kivva
Автор:
  • В столиці України здійснено напад на білоруського журналіста Дениса Стаджі.
  • Невідомі тримали чоловіка у власній квартирі, піддаючи тортурам та накачуючи наркотиками.
  • Дружина журналіста переконана, що нападники мали на меті отримати інформацію щодо білорусів в Україні.

У Києві невідомі кілька днів катували білоруського журналіста Дениса Стаджі, який переїхав в Україну у 2018 році. Дружина постраждалого стверджує, що нападники мали дві мети: викрасти інформацію та доступи до телеграм-каналів, а також вбити чоловіка.

Заборона розповідає про напад на Дениса Стаджі.


Напад на Дениса Стаджі: що відомо

На білоруського журналіста Дениса Стаджі, який у 2018 році переїхав в Україну, наприкінці квітня напали невідомі. Побитим і непритомним у власній квартирі в Києві його знайшла дружина Вікторія Лавнікевич. Вона з дитиною перебувала у Західній Україні, але коли з чоловіком зник зв’язок, повернулася.

«Судячи з [його] стану, його катували й били кілька днів поспіль. Він був весь обмотаний сміттєвими пакетами, на голові — ковдра, повний рота землі, на зап’ястях чіткий слід від наручників. Від побоїв на ньому не було живого місця. Особливо сильно били по голові, ребрах, нирках, руках, ногах, пальцях ніг. Були ножові порізи: на ребрах, спині, сідницях», — розказала Лавнікевич.

Лікар заявив, що було отруєння невідомою речовиною, але після двох діб її склад встановити не вдалося. Це спричинило серйозне ураження нервової системи та половини легень. Дружина каже, що Стаджі примусово напували сумішшю алкоголю з барбовалом та септилом, а також, ймовірно, робили ін’єкції метадоном або скополаміном. У відрі для сміття вона знайшла голку від шприца з залишками невідомої рідини, а в кімнаті — використану вату. 

Читати більше новин в Telegram

Лавнікевич зазначила, що квартира була розгромлена, однак цінні речі чи гроші не зникли. «Це говорить про те, що головною метою нападу було не пограбування: зникла інформація. Є підстави припускати, що одним із завдань нападу було взяття під контроль створених нами каналів і чатів для білорусів в Україні, від модерування яких через загрози, що надходили, ми відійшли восени минулого року, і до модерування яких ми вимушено повернулися через початок війни в Україні. Другим завданням було фізичне усунення Дениса після отримання потрібної інформації», — вважає жінка.

За останні роки у Білорусі повністю ідентичним чином було усунено в різний час двоє активістів. На переконання Лавнікевич, спроба усунення Стаджі безпосередньо пов’язана із вбивством білоруського громадського діяча Віталія Шишова влітку 2021 року.

Раніше Заборона розповідала про зникнення та смерть Віталія Шишова, засновника громадської організації «Білоруський дім в Україні», який переїхав до Києва восени 2020 року після того, як активно брав участь у протестах проти режиму Лукашенка в Білорусі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій