'
Читаєте зараз
Фільм Олега Сенцова «Носоріг» отримав дві нагороди на фестивалі у Стокгольмі

Фільм Олега Сенцова «Носоріг» отримав дві нагороди на фестивалі у Стокгольмі

Yevhen Koziarin
Как спецслужбы выбивают нужные признания из заключенных. Предупреждаем: это сложно читать
  • Активіст Сергій Філімонов, який грав головного героя, отримав нагороду за кращу чоловічу роль.
  • Фільм розповідає про «бандитські 90-ті» в Україні. 
  • Вихід фільму в український прокат запланований на лютий 2022 року.

Стрічка «Носоріг» українського режисера Олега Сенцова стала найкращим фільмом Стокгольмського кінофестивалю-2021. Виконавця головної ролі Сергія Філімонова визнали найкращим актором конкурсу. 

Заборона розповідає про фільм Сенцова, його нагороди та коли фільм можна буде подивитися в Україні.


Найкращий фільм та найкращий актор

Фільм «Носоріг» здобув головний приз Стокгольмського кінофестивалю за найкращу стрічку — «Бронзового коня». За головний приз фестивалю змагалися ще 15 фільмів.

Найкращим актором на фестивалі визнали виконавця головної ролі у фільмі — активіста Сергія Філімонова.

«Вітаємо всіх лауреатів премії. «Носоріг» — це не лише винятковий фільм, а й перемога Олега Сенцова, який нарешті після п’яти років у російській в’язниці зміг завершити свій кінопроект», — заявила генеральна директорка кінофестивалю Гіт Шейніус.

Читати більше новин в Telegram

Стокгольмський міжнародний кінофестиваль — найбільший кінофестиваль Швеції, заснований у 1990 році, щоб просувати та підтримувати  молодих кінематографістів. Лауреатами основного конкурсу ставали Ларс фон Трієр, Квентін Тарантіно, Гаспар Ное, Йоргос Лантімос та інші.

Про що фільм «Носоріг» 

«Носоріг» є другою повнометражним фільмом режисера Сенцова. Історія заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу. Проте кривавий шлях приводить героя зовсім не туди, куди він очікував. Він згадує про різні періоди зі свого життя: часи падіння, сум’яття та те, як він втратив себе та родину. Чоловік розуміє, що ці випробування відбувались не «чомусь», а «для чогось». Виникає питання, до чого той готовий зараз. 

Робота над фільмом розпочалася ще у 2012 році, але зйомки призупинили  через ув’язнення Сенцова окупантами. У 2019 році Сенцов повернувся з полону. Стрічку закінчили знімати у грудні 2020 року. Зйомки проходили у Кривому Розі, Львові та Києві.

Світова прем’єра стрічки відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі, українська – на Київському тижні критики. В український прокат «Носоріг» вийде 24 лютого 2022 року.

Раніше Заборона розповіла про створений спільно із медіасервісом MEGOGO документальний аудіосеріал «Беги» про підліткові банди «бігунів» у Кривому Розі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій