'
Читаєте зараз
Флешмоби з покупкою Bayraktar для України захоплюють світ. Міноборони анонсувало велике поповнення

Флешмоби з покупкою Bayraktar для України захоплюють світ. Міноборони анонсувало велике поповнення

Ilona Kivva
Автор:
 • В кількох країнах медійники започаткували публічні збори коштів для придбання безпілотників.
 • Поки що компанія Baykar, частина якої належить родичу Реджепа Ердогана, пообіцяла надати флешмобні БПЛА просто так.
 • Міністр оборони України заявив, що скоро завод-виробник буде працювати виключно на потреби ЗСУ.

Україна за чотири місяці повномасштабної війни отримала близько 50 байрактарів. Більшість з них була викуплена за договорами, поставки продовжаться і в наступні місяці. Водночас покупка турецьких безпілотників стала в подарунок українцям стала практично флешмобом.

Заборона розповідає про народні ініціативи зборів на Bayraktar та про плани Міністерства оборони України закупити цілі партії БПЛА.


Збори на Байрактари: Литва, Україна, Польща

Ініціативу зі збором на турецькі БПЛА започаткував литовський журналіст, а медійники в Україні і Польщі приєднались.

 • Андрюс Тапінас (Литва).

Наприкінці травня звичайні литовці за декілька днів зібрали майже €6 мільйонів на Bayraktar TB2 для ЗСУ. Кампанію ініціював телеведучий Андрюс Тапінас. Згодом міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас повідомив, що турецька компанія Baykar готова передати безпілотник Україні безкоштовно. А Тапінас опублікував звіт, на що витратили зібрані гроші:

 • €1.5 млн на бомби для байрактару;
 • €1.5 млн — на 110 антидронів;
 • €700 тис. — на дрони для різних підрозділів ЗСУ;
 • понад €340 тис. — на медичне забезпечення лікарень в Черкасах;
 • €440 тис. в центр обробки для дронів;
 • €50 тис. поїхали в Сєвєродонецьк на дрони;
 • €1.5 млн поки не використали. 
 • Сергій Притула та Ігор Лаченков (Україна).

Після успіху Литви про свій збір оголосили волонтер і ведучий Сергій Притула разом з блогером Ігорем Лаченковим (Лачен). В цей раз вже не на один, а одразу на три TB2. Кінцева сума за сім днів мала становити 500 ммл гривень. Проте вже через три дні Фонд Притули отримав 600 млн, цього б вистачило на чотири турецькі пташки. 

Читати більше новин в Telegram

Компанія Baykar заявила, що передасть Україні байрактари безкоштовно. Куди підуть зібрані українцями кошти, організатори поки не повідомили, проте обіцяють, що вирішать це питання разом зі Збройними силами. 

 • Славомір Сераковський (Польща).

В Польщі ініціатива належить журналісту Славоміру Сераковському, який закликав поляків долучитися, щоб за 30 днів зібрати 4.5 мільйона злотих — це близько 30 млн гривень. Українці, які зараз перебувають у РП, також можуть долучитися.

«Литовці вмить зібрали кошти і компанія, яка виробляє Bayraktars, вирішила подарувати один Україні, а зібрані гроші використати для допомоги населенню. Пізніше те саме повторилося з наступними трьома! Тепер настала наша черга», — зазначив він.

На ядерку чи покупку Білорусі: реакція українців на безкоштовні Bayraktar

Українці дуже емоційно відреагували на безкоштовні БПЛА від турецької Baykar і припустили, на що можуть піти зібрані кошти.

Україна продовжить купувати турецькі БПЛА — Резніков

Україна придбає ще десятки безпілотників Bayraktar: очікується, що незабаром завод Baykar буде працювати для виконання виключно потреб ЗСУ, заявив міністр оборони України Олексій Резніков. 

«Тільки з 24 лютого Міноборони поставило на озброєння наших військових до півсотні літачків. Ще кілька вже законтарктовані та оплачені МОУ, і ми очікуємо їх вже у липні. Також отримали новий запит від командування. Таким чином, на найближчу перспективу майже всі потужності заводу Baykar Makina будуть зосереджені на забезпеченні потреб ЗСУ. Мова йде про замовлення ще десятків безпілотників», — написав Резніков.

Міністр оборони додав, що завод з виробництва байрактарів в Україні буде збудований за будь-яких умов. Наразі оборонні відомства України і Туреччини проводять перемовини і продовжують роботу над реалізацією проєкту з будівництва. Резніков назвав ці плани «середньострокової перспективи».

Раніше Заборона розповідала про винищувачі MIG-29, які Словаччина готова передати Україні. Цей літак є основним бойовим літаком української військової авіації. Його також використовують близько 25 країн світу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій