Флешмоби з покупкою Bayraktar для України захоплюють світ. Міноборони анонсувало велике поповнення

Ilona Kivva
Автор:
 • В кількох країнах медійники започаткували публічні збори коштів для придбання безпілотників.
 • Поки що компанія Baykar, частина якої належить родичу Реджепа Ердогана, пообіцяла надати флешмобні БПЛА просто так.
 • Міністр оборони України заявив, що скоро завод-виробник буде працювати виключно на потреби ЗСУ.

Україна за чотири місяці повномасштабної війни отримала близько 50 байрактарів. Більшість з них була викуплена за договорами, поставки продовжаться і в наступні місяці. Водночас покупка турецьких безпілотників стала в подарунок українцям стала практично флешмобом.

Заборона розповідає про народні ініціативи зборів на Bayraktar та про плани Міністерства оборони України закупити цілі партії БПЛА.


Збори на Байрактари: Литва, Україна, Польща

Ініціативу зі збором на турецькі БПЛА започаткував литовський журналіст, а медійники в Україні і Польщі приєднались.

 • Андрюс Тапінас (Литва).

Наприкінці травня звичайні литовці за декілька днів зібрали майже €6 мільйонів на Bayraktar TB2 для ЗСУ. Кампанію ініціював телеведучий Андрюс Тапінас. Згодом міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас повідомив, що турецька компанія Baykar готова передати безпілотник Україні безкоштовно. А Тапінас опублікував звіт, на що витратили зібрані гроші:

 • €1.5 млн на бомби для байрактару;
 • €1.5 млн — на 110 антидронів;
 • €700 тис. — на дрони для різних підрозділів ЗСУ;
 • понад €340 тис. — на медичне забезпечення лікарень в Черкасах;
 • €440 тис. в центр обробки для дронів;
 • €50 тис. поїхали в Сєвєродонецьк на дрони;
 • €1.5 млн поки не використали. 
 • Сергій Притула та Ігор Лаченков (Україна).

Після успіху Литви про свій збір оголосили волонтер і ведучий Сергій Притула разом з блогером Ігорем Лаченковим (Лачен). В цей раз вже не на один, а одразу на три TB2. Кінцева сума за сім днів мала становити 500 ммл гривень. Проте вже через три дні Фонд Притули отримав 600 млн, цього б вистачило на чотири турецькі пташки. 

Компанія Baykar заявила, що передасть Україні байрактари безкоштовно. Куди підуть зібрані українцями кошти, організатори поки не повідомили, проте обіцяють, що вирішать це питання разом зі Збройними силами. 

 • Славомір Сераковський (Польща).

В Польщі ініціатива належить журналісту Славоміру Сераковському, який закликав поляків долучитися, щоб за 30 днів зібрати 4.5 мільйона злотих — це близько 30 млн гривень. Українці, які зараз перебувають у РП, також можуть долучитися.

«Литовці вмить зібрали кошти і компанія, яка виробляє Bayraktars, вирішила подарувати один Україні, а зібрані гроші використати для допомоги населенню. Пізніше те саме повторилося з наступними трьома! Тепер настала наша черга», — зазначив він.

На ядерку чи покупку Білорусі: реакція українців на безкоштовні Bayraktar

Українці дуже емоційно відреагували на безкоштовні БПЛА від турецької Baykar і припустили, на що можуть піти зібрані кошти.

Україна продовжить купувати турецькі БПЛА — Резніков

Україна придбає ще десятки безпілотників Bayraktar: очікується, що незабаром завод Baykar буде працювати для виконання виключно потреб ЗСУ, заявив міністр оборони України Олексій Резніков. 

«Тільки з 24 лютого Міноборони поставило на озброєння наших військових до півсотні літачків. Ще кілька вже законтарктовані та оплачені МОУ, і ми очікуємо їх вже у липні. Також отримали новий запит від командування. Таким чином, на найближчу перспективу майже всі потужності заводу Baykar Makina будуть зосереджені на забезпеченні потреб ЗСУ. Мова йде про замовлення ще десятків безпілотників», — написав Резніков.

Міністр оборони додав, що завод з виробництва байрактарів в Україні буде збудований за будь-яких умов. Наразі оборонні відомства України і Туреччини проводять перемовини і продовжують роботу над реалізацією проєкту з будівництва. Резніков назвав ці плани «середньострокової перспективи».

Раніше Заборона розповідала про винищувачі MIG-29, які Словаччина готова передати Україні. Цей літак є основним бойовим літаком української військової авіації. Його також використовують близько 25 країн світу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору