Читаєте зараз
Франція підготувала особливі Mirage для ЗСУ: у чому фішка обіцяних винищувачів

Франція підготувала особливі Mirage для ЗСУ: у чому фішка обіцяних винищувачів

Ilona Kivva
Автор:
  • Mirage 2000  — багатоцільовий бойовий винищувач французької авіакомпанії Dassault Aviation. 
  • Ще у лютому 2023 року, коли фактично тільки формувалася літакова коаліція, Україна виділяла техніку як одну із найбільш затребуваних. 
  • Президент Франції анонсував передачу літаків. Підготовка пілотів мала початися 7 червня.

Версія 2000-5 — це вкрай модернізований варіант винищувача Mirage. Замінили ледь не всі ключові елементи: електронне обладнання, радари та навіть озброєння. Зокрема, літаки можуть оснащуватись ракетами сімейства MICA, що мають комбіноване наведення. 

Заборона розповідає про мегаподарунок від Франції.

«Міражі» для ЗСУ: яку саме техніку підготував Париж

Президент Еммануель Макрон анонсував, що Франція надішле Україні винищувачі Mirage 2000. Кількість літаків він при цьому не назвав, пише Politico.

«Ми розпочнемо нову співпрацю та оголосимо про передачу Mirage 2000, які допомагають Україні захистити своє небо. У нас завжди була одна філософія, ми допомагаємо українцям воювати», — сказав Макрон.

Програма підготовки українських пілотів стартує 7 червня і має завершитися до кінця 2024 року. Крім того, Париж допоможе з навчанням української бригади чисельністю 4500 військових (чи входять у цю кількість і пілоти, незрозуміло.

Читати більше новин в Telegram

Авіапарк Військово-повітряних сил Франції налічує 195 винищувачів:

  • 96 Rafale;
  • 99 Mirage 2000 серій 5, C і D (з них у версії 5 всього 12).

Ще 40 літаків є у Військово-морського флоту країни. 

Зауважимо, що ще у лютому 2023 року (коли формувалася літакова коаліція) тоді ще міністр оборони України Олексій Резніков наголошував, що Mirage — одні із літаків, які найбільше підійдуть українським пілотам, адже це аналогічне МіГ-29 покоління. 

Mirage: коротко про винищувачі

Mirage 2000  — багатоцільовий бойовий винищувач французької авіакомпанії Dassault Aviation. Це досить застаріла техніка, яка була взята на озброєння ще у 1984 році. З того часу було випущено близько 600 одиниць. Виробництво припинили у 2007 році.

Винищувач оснащено одним турбовентиляторним двигуном SNECMA M53-P2. Максимальна злітна вага сягає 17 тонн, а швидкість польоту — 2 336 км/год на великій висоті та 1 110 км/год на рівні моря.

Літак озброєно двома револьверними гарматами калібру 30 мм (по 125 снарядів на гармату). Може також стріляти ракетами класів «повітря-повітря» і «повітря-земля» і скидати некеровані та керовані бомби.

Версія Mirage 2000-5 — це модернізований варіант французького винищувача. Вдосконалення включало повну заміну електронного обладнання та озброєння, що перетворило літак на один із найякісніших.

Винищувачі Dassault Mirаge 2000-5 Повітряних сил Катару. Фото: з відкритих джерел

Зокрема, літаки можуть оснащуватись ракетами класу «повітря-повітря» сімейства MICA. Зброя має комбіноване наведення і залежно від модифікації може бити до 60 кілометрів. Винищувачі у цій версії також можуть використовувати некеровані та керовані авіабомби. Модифікація виготовлялась протягом 1990-х – 2000-х років. 

Раніше Заборона розповідала про рішення США, яке розблокувало передачу українським пілотам особливих F-16. Літаки дозволять українським воїнам не тільки відганяти російські МіГи і вертольоти від рубежі. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій