'
Читаєте зараз
Голлівудська історія про дитину з Афганістану. У Кабулі знайшли зниклого під час евакуації хлопчика

Голлівудська історія про дитину з Афганістану. У Кабулі знайшли зниклого під час евакуації хлопчика

Markiian Oliiarnyk
Евакуація в Афганістані
  • 8 січня 2022 року у Кабулі відбулося возз’єднання зниклого безвісти хлопчика з родиною.  
  • Він зник 19 серпня 2021 року під час евакуації афганців із захопленої талібами країни у двомісячному віці.
  • Увесь цей час за дитиною доглядав таксист з Кабулу, який знайшов хлопчика на самоті серед натовпу.

У Кабулі знайшли семимісячного хлопчика, який зник пів року тому під час евакуації із захопленого «Талібаном» Афганістану. Виявилося, що дитину всиновив 29-річний водій таксі, який знайшов немовля в аеропорту серед натовпу. 8 січня 2022 року хлопчика повернули рідному дідусеві й тепер він очікує возз’єднання зі своєю родиною в США.

Заборона розповідає зворушливу історію про зникнення немовляти та довгоочікуване возз’єднання з родиною через пів року після інциденту.


Зникнення двомісячного хлопчика в аеропорту Кабула

8 січня 2022 року у Кабулі, за сприяння поліції екстремістської організації «Талібан», Сохаїла Ахмаді, який зник безвісти у двомісячному віці в кабульському аеропорту під час евакуації, повернули рідним майже через пів року після зникнення, пише Reuters

За даними видання, Мірза Алі Ахмаді, батько Сохаїла, який працював охоронцем у посольстві США, разом з дружиною на ім’я Сурая та п’ятьма дітьми 19 серпня 2021 року прибули до аеропорту Кабула, щоб сісти на евакуаційний рейс до США. На руках у них був двомісячний хлопчик, і побоюючись, що його можуть розчавити у натовпі, батьки вирішили передати його через огорожу аеропорту солдату в американській формі, в надії, що той поверне хлопчика біля входу в літак.

Одразу після цього сили «Талібану» відтіснили натовп з аеропорту, й Ахмаді з дружиною та чотирма іншими дітьми змогли повернутися всередину будівлі лише через пів години. Але дитини вже ніде не було. За словами Мірзи Алі Ахмаді, чиновники сказали йому, що сина, ймовірно, вивезли з країни окремо, і він зможе возз’єднатися з ними пізніше. Повіривши у завіряння чиновників, Мірза разом з родиною успішно евакуювалися і врешті опинилась на військовій базі в Техасі. Протягом кількох місяців вони не знали місцеперебування їхнього загубленого сина.

Читати більше новин в Telegram

Зникнення Сохаїла Ахмаді: де насправді був хлопчик

Як з’ясувалося, того дня в аеропорту дитину знайшов 29-річний водій таксі Хамід Сафі, який привіз на евакуацію сім’ю свого брата. За його словами, хлопчик сидів наодинці на підлозі й плакав. Після безуспішних спроб знайти батьків дитини, Сафі відвіз немовля до лікаря для огляду, а потім усиновив його, назвавши Мохаммадом Абедом. Про це повідомили сусіди таксиста, які у всиновленому сину Сафі впізнали хлопчика зі статті Reuters, опублікованій у листопаді 2021 року.

Коли сім’я Ахмаді довідалася, що їхній син знайшовся, вони попросили своїх родичів, які досі перебували в Афганістані, розшукати Сафі і попросити його повернути Сохаїла родині. Як пише Reuters, 67-річний Мохаммад Касем Разаві, дідусь малюка, двічі їздив до Кабула і зустрічався з Сафі, але таксист відмовлявся повертати Сохаїла рідним батькам.

Відчувши, що майже усі можливості вичерпано, Разаві зв’язався з місцевою поліцією «Талібану», щоб повідомити про викрадення. Сафі, зі свого боку, звинувачення поліції спростував і запевнив, що дитину він не викрадав, а просто доглядає за нею за відсутності батьків.

Повернення Сохаїла Ахмаді родині

Як пише Reuters, за сприянням поліції сторонам таки вдалося домовитися: Хамід Сафі зобов’язався повернути дитину справжнім батькам, а сім’я Ахмаді зобов’язалася компенсувати таксисту і його дружині близько 100 000 афгані ($950) за витрати на догляд за хлопчиком, понесені протягом останніх п’яти місяців.

8 січня 2022 року Сохаїл Ахмаді офіційно був переданий дідусеві Мохаммаду Касему Разаві. «Хамід і його дружина плакали, я теж плакав, але запевнив їх, що вони обидва ще молоді і Аллах ще подарує їм дитину чоловічої статі. Не одного, а кількох. Я подякував їм обом за те, що вони врятували дитину з аеропорту», — розповів Разаві.

Повернення Сохаїла Ахмаді рідному дідусеві, 8 січня 2022 року. Відео: Reuters/YouTube

Наступним етапом возз’єднання хлопчика зі справжніми батьками стане його переїзд до США. На початку грудня 2021 року сім’я Ахмаді змогла переїхати з військової бази у Техасі та оселитися у квартирі в Мічигані. За поверненням свого сина дідусеві вони спостерігали у форматі відеоконференції.

Раніше Заборона розповідала про те, як екстремістська організація «Талібан» відновила видачу закордонних паспортів та дозволила афганцям офіційно виїжджати з країни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій