'
Читаєте зараз
«Талібан» дозволив афганцям виїжджати з країни. За паспортами утворилися кілометрові черги

«Талібан» дозволив афганцям виїжджати з країни. За паспортами утворилися кілометрові черги

Markiian Oliiarnyk
черга за паспортами в Афганістані
  • Таліби відновили видачу проїзних документів та паспортів громадянам Афганістану.
  • Одразу після відкриття паспортного столу у Кабулі біля нього вишикувалися тисячі чоловіків, жінок та дітей.
  • 57 мусульманських країн домовилися співпрацювати з ООН, щоб розморозити іноземні активи Афганістану.

Екстремістська організація «Талібан» дозволила громадянам Афганістану легально покидати країну. Вони відновили процес видачі закордонних паспортів, який був призупинений ще у серпні 2021 року, одразу після захоплення влади в країні. Біля будівлі паспортного відділу в Кабулі вишикувалися кілометрові черги. 

Заборона розповідає про одне з найважливіших рішень «Талібану» для врегулювання катастрофічної гуманітарної кризи в Афганістані.


«Талібан» відновив видачу паспортів афганцям

19 грудня 2021 року паспортний стіл Кабулу відновив видачу проїзних документів та паспортів громадянам Афганістану, що нарешті дозволить охочим покинути захоплену «Талібаном» країну, пише The Guardian.

Ще уночі, за мінусової температури, біля паспортного відділу Міністерства внутрішніх справ Афганістану, афганці вишикувалися у величезні черги. На тлі загострення гуманітарної кризи заявки на вироблення паспортів для виїзду з країни оформили тисячі чоловіків, жінок та дітей.

Зазначається, що бойовики «Талібану» час від часу влаштовували рейди на натовп. «Ми не хочемо, щоб атаки смертників чи вибухи відбувалися. Наша відповідальність тут — захищати людей. Але не усі люди хочуть співпрацювати», — передає The Guardian слова одного з представників терористичної організації «Талібан».

Читати більше новин в Telegram

Таліби зупинили видачу паспортів афганцям ще у серпні 2021 року, одразу після захоплення влади. Внаслідок цього десятки тисяч осіб, які хотіли покинути Афганістан, щоб втекти від режиму ісламістів чи на лікування закордон, не змогли цього зробити.

«Талібан» вже намагався відновити видачу паспортів у жовтні, однак тоді, майже одразу після початку надходження заявок, вийшло з ладу біометричне обладнання.

Наразі ісламісти запевняють, що усі технічні проблеми усунуті та наголошують, що першими обслуговуватимуться ті громадяни, які подали свої заявки ще до закриття жовтня 2021 року.

Гуманітарна криза в Афганістані

Як пише The Guardian, видача паспортів розглядається міжнародною спільнотою як спроба «Талібану» довести свою відданість обіцянкам міжнародній спільноті дозволити людям евакуюватися на тлі загострення економічної та гуманітарної кризи.

В Афганістані гуманітарна криза розпочалася ще до захоплення влади «Талібаном». Внаслідок жахливої засухи та несприятливих кліматичних умов продовольчі запаси країни фактично вичерпалися. За оцінкою ООН, станом на серпень-2021, на межі голоду було майже 14 мільйонів афганців.

Прихід до влади талібів лише загострив і без того критичне гуманітарне становище. Через замороження іноземних активів Афганістану, припинення фінансування міжнародними партнерами та заборону талібами іноземних валют в країні настав крах економіки. Афганці не лише не можуть нормально вирощувати харчові продукти, а й навіть купити. За оцінками ООН на кінець жовтня-2021, в Афганістані на межі голодної смерті було майже 23 мільйони людей, значну частку з яких становили діти.

Мусульманські країни намагаються допомогти талібам впоратися з економічною та гуманітарною кризами. 19 грудня в Ісламабаді, столиці Пакистану, відбулася конференція Організації ісламського співробітництва, на якій представники 57 мусульманських країн домовилися про співпрацю з ООН, щоб переконати країни Заходу розблокувати іноземні фінансові активи Афганістану.

Раніше Заборона розповідала про те, як наприкінці листопада 2021 року «Талібан» заборонив жінкам зніматися у художніх фільмах та серіалах, а також показувати на телебаченні іноземні фільми з жіночими персонажами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій